Kulin György: A távcső világa. Haeffner Tivadar közreműködésével írta - - . I. köt. Bp., 1941, K. M. Természettudományi Társulat, XVI+320 p.+ 1 (kihajtható) t.+ XXXII t. Kiadói félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, sérült, javított kiadói papír védőborítóban.
Jánossy Lajos Relativitás elmélet a fizikai valóság alapján Akadémiai Kiadó, 1973. 311p. Kiadói vászon kötésben. Papír védőborítóval, volt könyvtári példány. Annak idején nagy vitákat kiváltó, de máig aktuálisnak tekinthető mű, melyben a szerző - eltérően az Einstein-féle spekulatív megközelítéstől - a fizikai valóság alapján, a Lorentz-elv alapulvételével építi fel az elméletet, tehát nem a közna...
David, Ludwig: Ratgeber für Anfänger im Photographieren. Halle, 1906, Wilhelm Knapp. Jubileumi 33.-35. javított kiadás (97.-105. ezer). Kiadó papírkötésben, sérült, részben javított gerinccel, egyébként jó állapotban.
Mikes Lajos: Zeppelin. Budapest, [1915]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny.) 75 + [1] p. Mikes Lajos (1872-1930) szerkesztő, újságíró korrajzba és ipartörténeti környezetbe ágyazott életrajza a német feltalálóról, a zeppelin néven ismert kormányozható léghajó kifejlesztőjéről, Ferdinand von Zeppelinről (1838-1917). A német találmány 1900 után került mind nagyobb forgal...