Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 45

Chernelházi Chernel István: Magyarország madarai különös tekintettel gazdasági jelentőségökre. I. köt. Írta: - -. Képekkel ellátta: Nécsey István. Intézte: Herman Ottó. Bp., 1899., Magyar Ornithologiai Központ, (Franklin-ny.), XXIV+187 p.+XI (képtáblák, 1 színes táblával) t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kijáró lapokkal (IV-V (26-27. oldalak között), 58-71 között.)
20120.

Chernelházi Chernel István: Magyarország madarai különös tekintettel gazdasági jelentőségökre. I. köt. Írta: - -. Képekkel ellátta: Nécsey István. Intézte: Herman Ottó. Bp., 1899., Magyar Ornithologiai Központ, (Franklin-ny.), XXIV+187 p.+XI (képtáblák, 1 színes táblával) t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kijáró lapokkal (IV...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Minimális ajánlat:
22 000 Ft
22 000 26 000 30 000
Mihalkovics Géza: A leíró emberboncztan és a tájboncztan tankönyve szövettani és fejlődéstani vázlatokkal. Bp., 1888, Franklin-Társulat, XVI+1087 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopottas, sérült gerinccel, tulajdonosi névbélyegzővel, a szövegben ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel. (Ritka!)
20121.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 500 Ft
6 500 7 500 9 000
20122.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
20123.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,25
15,71
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Platen M.: Az új gyógymód. A természetszerű életmódnak, az egészség ápolásának és a gyógyszernélküli orvoslásnak tankönyve. Ügynöki bemutató-/ mintapéldány! Bp., Schroeter. Egészvászon kötés, benne az illusztrált, aranyozott kötéstábla, illusztrációkkal, kopottas állapotban.
20124.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
17
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Gálfalvi Réthi Gyula:  Két tanulmány a szexualitás fejlődéstörténetéhez. Orvosok és természetkutatók részére. Budapest, 1924. Mai Henrik és Fia kiadása (Molnár-féle ,,Magyar Sajtó"-nyomda). 48 p. Egyetlen kiadás. Gálfalvi Réthi Gyula konzervatív közíró, a Budapesti Hírlap publicistája. A polgári társadalom rendjét megzavaró jelenségeknek több kötetet szentelt, a szexualitás társadalmi vonatkozásaival foglalkozó kötete is ezek sorába tartozik. A szerző az orvostudományon, élettanon számonkéri a szexualitás teljes mellőzését; Réthi Gyula véleménye szerint ugyanis a szexualitással foglalkozni kell, az ugyanis többlényegű erő, egyfelől az egyén megújulásához járul hozzá, másrészt elfojtása és kóros formái társadalmi szintű problémákhoz, neuraszténiás új nemzedékek felnövekvéséhez vezetnek. Néhány oldalon halvány foltosság. Fűzve, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Jó példány.
20125.

Gálfalvi Réthi Gyula: Két tanulmány a szexualitás fejlődéstörténetéhez. Orvosok és természetkutatók részére. Budapest, 1924. Mai Henrik és Fia kiadása (Molnár-féle ,,Magyar Sajtó"-nyomda). 48 p. Egyetlen kiadás. Gálfalvi Réthi Gyula konzervatív közíró, a Budapesti Hírlap publicistája. A polgári társadalom rendjét megzavaró jelenségeknek több kötetet szentelt, a szexualitás társadalmi vonatkozásai...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Szondi Lipót: Az értelmi fogyatékosságok kezelésének újabb utairól. Bp., 1927, Novák Rudolf és Társa, 24 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos, koszos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
20126.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 400 Ft
3 400 4 000 4 600
1912 Goldzicher, Karl: Methode zur graphischen Lösung von Systemen linearer Gleichungen. A szerző, Goldzicher Károly (1881-1955) matematikus által DEDIKÁLT példány. Sonderabdruck aus Zeitschrift für Mathematik und Physik 61. Band. 1912. Heft 1/2. Leipzig, 1912, B. G. Teubner, 9-12 p. Kiadói papírkötés.
20127.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
1924-1944, 5 darab fogorvosi szakkönyv, magyar és német nyelven, közte Dr. Salamon Henrik: A fogorvosi hidpotlások rendszertana, Lányi Lajos: A fogpótlás technológiája, Dr: Návay Aladár: Stomatologiai kerámia. Folttal, kopással, szakadással, javított borítóval
20128.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 600 Ft
2 600 3 000 3 600
Kinder Ärtzliche Präxis 1957-1964. Leipzig, VEB Georg Thieme. Német nyelven. Félvászon-kötésekben, változó állapotban.
20129.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Lukács Pál: Hogyan éljen a gyomor- és bélbajos ember? Bp., én., Novák Rudolf. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, javított gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, a könyvtest szétvált, és a lapok kijárnak, rossz állapotban. + Rapaport Samu: Ideges gyomor- és bélbajok keletkezése és gyógyítása. Pszichoanalitikai tanulmány. Bp., 1931, Lélekkutatás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és sérült, szétvált könyvtesttel, rossz állapotban.
20130.

Lukács Pál: Hogyan éljen a gyomor- és bélbajos ember? Bp., én., Novák Rudolf. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, javított gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, a könyvtest szétvált, és a lapok kijárnak, rossz állapotban. + Rapaport Samu: Ideges gyomor- és bélbajok keletkezése és gyógyítása. Pszichoanalitikai tanulmány. Bp., 1931, Lélekkutatás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és sérült, ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
700 Ft
1,81
2,00
Minimális ajánlat:
700 Ft
700 800 900
Schumann, Walter: Drágakő Biblia. H.n., Kőország és Glória. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20131.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események