Mihalkovics Géza: A leíró emberboncztan és a tájboncztan tankönyve szövettani és fejlődéstani vázlatokkal. Bp., 1888, Franklin-Társulat, XVI+1087 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopottas, sérült gerinccel, tulajdonosi névbélyegzővel, a szövegben ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel. (Ritka!)
Platen M.: Az új gyógymód. A természetszerű életmódnak, az egészség ápolásának és a gyógyszernélküli orvoslásnak tankönyve. Ügynöki bemutató-/ mintapéldány! Bp., Schroeter. Egészvászon kötés, benne az illusztrált, aranyozott kötéstábla, illusztrációkkal, kopottas állapotban.
Gálfalvi Réthi Gyula: Két tanulmány a szexualitás fejlődéstörténetéhez. Orvosok és természetkutatók részére. Budapest, 1924. Mai Henrik és Fia kiadása (Molnár-féle ,,Magyar Sajtó"-nyomda). 48 p. Egyetlen kiadás. Gálfalvi Réthi Gyula konzervatív közíró, a Budapesti Hírlap publicistája. A polgári társadalom rendjét megzavaró jelenségeknek több kötetet szentelt, a szexualitás társadalmi vonatkozásai...
Szondi Lipót: Az értelmi fogyatékosságok kezelésének újabb utairól. Bp., 1927, Novák Rudolf és Társa, 24 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos, koszos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
1912 Goldzicher, Karl: Methode zur graphischen Lösung von Systemen linearer Gleichungen. A szerző, Goldzicher Károly (1881-1955) matematikus által DEDIKÁLT példány. Sonderabdruck aus Zeitschrift für Mathematik und Physik 61. Band. 1912. Heft 1/2. Leipzig, 1912, B. G. Teubner, 9-12 p. Kiadói papírkötés.
1924-1944, 5 darab fogorvosi szakkönyv, magyar és német nyelven, közte Dr. Salamon Henrik: A fogorvosi hidpotlások rendszertana, Lányi Lajos: A fogpótlás technológiája, Dr: Návay Aladár: Stomatologiai kerámia. Folttal, kopással, szakadással, javított borítóval
Lukács Pál: Hogyan éljen a gyomor- és bélbajos ember? Bp., én., Novák Rudolf. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, javított gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, a könyvtest szétvált, és a lapok kijárnak, rossz állapotban. + Rapaport Samu: Ideges gyomor- és bélbajok keletkezése és gyógyítása. Pszichoanalitikai tanulmány. Bp., 1931, Lélekkutatás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és sérült, ...