Szemelvények A. S. Romen: Self-suggestion c. művéből. A szerző és a fordító által DEDIKÁLT! Magyar Pszichiátriai Társaság Pszichoterápiás Szekció füzete 1985/8. Bp., 1985, MPT Pszichoterápiás Szekció. Kézirat gyanánt - belső használatra. 139 p. Papírkötésben, sérült és részben javított gerinccel, számos lapon ceruzás jelölésekkel.
Dr. Huzella Tivadar: Általános biologia - Az orvostudomány alapjai az élettudományban. Bp., 1933, Magyar Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, előzéklap, címlap és néhány további lap kissé foltos, egy lapon szöveget nem érintő hiánnyal.
Réthy Mór: Vályi Gyula lev. tag. emlékezete. A szerző, Réthy Mór (1846-1925) matematikus, fizikus által DEDIKÁLT példány. Magyar Tudományos Akadémia elhúnyt tagjai fölött tartott emlékbeszédek. XVII. köt. 5. sz. Bp., 1915, MTA, 24 p. Kiadói papírkötés. Vályi Gyula (1855-1913) matematikus, egyetemi tanár, a kolozsvári egyetem professzora. + Dr. M[ór] Réthy: Ueber die Polarisation des gebeugten Lic...
Nuricsán József: Szénvegyületek chemiája. (Szerves chemia.) Vezérfonal. A szerző, Nuricsán József (1860-1914) gazdasági akadémiai tanár által Réthy Mór (1846-1925) matematikus, fizikus részére DEDIKÁLT példány. Győr, 1906, Pannonia, XII+226 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Felvágatlan lapokkal.
Strassnitzki, Schultz von,: Handbuch der besondern und allgemeinen Arithmetik für Praktiker zunächst für das Selbststudium gemeinverständlich abgefaßt. Wien, 1848. Carl Gerold, 584 p + 48t. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben