Könyvek: Történelem

Tételek száma: 188

Siklóssy László: Az országgyűlési beszéd útja. Kornis Gyula előszavával. Budapest, 1939. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 605 + [1] p. + 39 t. (30 kétoldalas, 9 kihajtható). Első kiadás. Siklóssy László (1881-1951) művelődéstörténész munkája a magyarországi országgyűlések sajtónyilvánosságának történetét örökíti meg. Az oldalszámozáson belül rajzokkal, karikatúrákkal, hasonmásokkal gazdagon illusztrált médiatörténeti munka a reformkori tudósítási küzdelmekre, illetve a dualizmus korától a gyorsírási intézmény történetére koncentrál. Aranyozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19246.

Siklóssy László: Az országgyűlési beszéd útja. Kornis Gyula előszavával. Budapest, 1939. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 605 + [1] p. + 39 t. (30 kétoldalas, 9 kihajtható). Első kiadás. Siklóssy László (1881-1951) művelődéstörténész munkája a magyarországi országgyűlések sajtónyilvánosságának történetét örökíti meg. Az oldalszámozáson belül rajzokkal, karikatúrákkal, hasonmásokkal gazdagon illuszt...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. [Bp.,1941., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda], 175 p.+15 (táblázatok: statisztikai adatok) t. + 19 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzéssel.
19247.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. II. köt.: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel. Bp., [1896], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett félbőr-kötés, kissé sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
19248.

Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. II. köt.: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel. Bp., [1896], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett félbőr-kötés, kissé sérült gerinccel, belül nagy...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora. 1815-1847. A magyar nemzet története IX. köt. Bp., 1897, Athenaeum, 1 t.+ 724 p.+ 35 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel, facsimile mellékletekkel. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik melléklet szakadt.
19249.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. Bp., [1896], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett félbőr-kötés, kissé sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
19250.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
19251.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
19252.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
19253.

Die Weltkriegsspionage (Original-Spionage-Werk). Authentische Enthuellungen ueber Entstehung, Art, Arbeit, Technik, Schliche, Handlungen, Wirkungen und Geheimnisse der Spionage vor, während und nach dem Kriege auf Grund amtlichen Materials aus Kriegs-, Militaer-, Gerichts- und Reichs-Archiven. Vom Leben und Sterben, von den Taten und Abenteuren der bedeutendsten Agenten bei Freund und Feind. Hrsg....

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
19254.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
19255.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
[A szarmaták tulajdonságairól] I. A. Lineamenta Sarmatica sub praesidio Conradi Samuelis Schurzfleischii publice asserenda a Ioann . Cristoph Alberti ... Lipsiae 1698. Nicolaum Scipionem. 47p. Kiadói papírborítóval
19256.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Magyar statisztikai zsebkönyv. Szerkesztő Mike Gyula. V. évfolyam, 1936. Budapest, 1937. Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal (,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt.) IX + [1] p. + 304 p. + 1 térkép (színes, dupla oldalas). A Magyar statisztikai zsebkönyv kis kötete páratlanul gazdag pillanatfelvételt ad Magyarország gazdasági, társadalmi, közigazgatási, jogszolgáltatási, társadalombiztosítási, egyházi, kulturális és művelődési állapotáról. Az infografikákkal kísért oldalakon egy fejlődésnek indult, jobb sorsra érdemes ország képe bontakozik ki, amely túl van a recesszión. Az évkönyvből nem csupán a foglalkoztatási ágak szerinti munkavállalók száma derül ki, hanem a termelés, a társadalombiztosítás, a közlekedés, a népmozgalom fő adatai is, és egyebek közt tallózhatunk az elmúlt év tűzkárainak okaiban (gyújtogatás, villámcsapás, öngyulladás, gondatlanság, gyermekjáték), a felsőfokú oktatásban kiadott oklevelek megoszlásában, az iskolán kívüli népművelés számaiban, a rádióelőfizetők arányszámaiban, illetve böngészhetjük a jelentősebb közgyűjtemények lajstromát is. A kötet elején történelmi áttekintés, melyet minisztériumi szaknévsor követ, e bevezető után a munka zömét jelentő statisztikai adatközlés. Aranyozott korabeli bőrkötésben, a gerincen felül apró sérüléssel. Jó példány.
19257.

Magyar statisztikai zsebkönyv. Szerkesztő Mike Gyula. V. évfolyam, 1936. Budapest, 1937. Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal (,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt.) IX + [1] p. + 304 p. + 1 térkép (színes, dupla oldalas). A Magyar statisztikai zsebkönyv kis kötete páratlanul gazdag pillanatfelvételt ad Magyarország gazdasági, társadalmi, közigazgatási, jogszolgáltatási, társadalombiz...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események