Könyvek: Történelem

Tételek száma: 187

B. Szatmári Lajos - Pájer Árpád: A Felvidékről az Ördögárokig. Nagykovácsi Honismereti könyvek. Nagykovácsi, 1998, Nagykovácsi Önkormányzat, foltos papírkötés, a szerzők által dedikált.
19259.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
Trogmayer Ottó: Kőkorszaki kincsek Röszkén. A szerző Trogmayer Ottó (1934-2015) régész, muzeológus által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Valamint a szerző, Trogmayer Ottó által Dienes István részére szóló levelével. Különlenyomat: Tiszatáj XIX. évf. 1965. június, kijáró lapokkal, sérült borítóval,455-458 p.
19260.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
19261.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Kubinyi András: A budai német patriciátus társadalmi helyzete családi összeköttetéseinek tükrében a XIII. századtól a XV. század második feléig. Különlenyomat a Levéltári Közlemények XLII. évfolyamából. 1973. A szerző, Kubinyi András (1929-2007) történész, régész, középkorkutató, egyetemi tanár által Entz Géza (1913-1993) művészettörténész, a Bolyai Tudományegyetem Művészettörténet Tanszékének vezetője, az Országos Műemlékvédelmi Hivatal tudományos Osztályának vezetője, a budapesti Képzőművészeti Főiskolán belül működő restaurátorképzés újjászervezője részére DEDIKÁLT példány! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19262.

Kubinyi András: A budai német patriciátus társadalmi helyzete családi összeköttetéseinek tükrében a XIII. századtól a XV. század második feléig. Különlenyomat a Levéltári Közlemények XLII. évfolyamából. 1973. A szerző, Kubinyi András (1929-2007) történész, régész, középkorkutató, egyetemi tanár által Entz Géza (1913-1993) művészettörténész, a Bolyai Tudományegyetem Művészettörténet Tanszékének vez...

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Fallenbüchl Ferenc: A rabváltó trinitárius szerzetesek Magyarországon. Bp., 1940, Stephaneum-ny., 179+(1) p. + 1 t. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
19263.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Dr. Kiss Áron: Gönczy Pál életrajza. Bp., 1888, Méhner Vilmos (Rudnyánszky A.-ny.), XXX p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, nagyrészt felvágatlan. (Ritka!)
19264.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Sinkó Mária: Időutazás nagyapámmal. Győr, 2012, Hazánk Kiadó Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19265.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Bendefy László: A magyarság és középkelet. Bp., 1945, Aquincum, 350+2 p.+XVI t. Átkötött modern egészvászon-kötés.
19266.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Szekfű Gyula: A száműzött Rákóczi. 1715-35. Bp., 1913, MTA (Hornyánszky-ny.), VIII+418 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón kis sérülésekkel, némi kopással, egyébként jó állapotban.
19267.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Jönnek a szoczialisták! Le a felforgatókkal! Le a népbolonditókkal! Őszinte szavak a magyar munkásnéphez. Irta a munkások igaz barátja. Magyar Munkáskönyvtár VII. füzet. Bp., 1894, Neumayer Ede-ny., 14+(2) p. A Magyarországi Szociáldemokrata Párt politikai röpirata. Kiadói papírkötés, sérült, viseltes állapotban, korabeli tulajdonosi bejegyzésekkel. (Ritka!)
19268.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
A szocziáldemokráczia kátéja. Kérdésekben és feleletekben. II. rész. Igaz tanok a magyar munkásnépnek. Irta: a munkások igaz barátja. Magyar Munkáskönyvtár IX. füzet. Bp., 1895, Népszava (Gutenberg-ny.), 24 p. A Magyarországi Szociáldemokrata Párt politikai röpirata. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, foltos borítóval, kis lapszéli szakadásokkal, korabeli tulajdonosi bejegyzésekkel. (Ritka!)
19269.

A szocziáldemokráczia kátéja. Kérdésekben és feleletekben. II. rész. Igaz tanok a magyar munkásnépnek. Irta: a munkások igaz barátja. Magyar Munkáskönyvtár IX. füzet. Bp., 1895, Népszava (Gutenberg-ny.), 24 p. A Magyarországi Szociáldemokrata Párt politikai röpirata. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, foltos borítóval, kis lapszéli szakadásokkal, korabeli tulajdonosi bejegyzésekkel. (Ri...

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Komáromy András: Karancsberényi báró Berényi György élete és politikai működése. 1601-1677. A szerző, Komáromy András (1861-1931) történész, levéltáros által Szentpály (Szentpáli) István (1861-1924) Miskolc polgármestere, országgyűlési képviselő részére DEDIKÁLT! Bp., 1888, Athenaeum. 61 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és borítóval, utolsó lap szélén apró sérüléssel.
19270.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 200 Ft
10,88
12,00
Minimális ajánlat:
4 200 Ft
4 200 5 000 5 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események