Thewrewk-Pallaghy Attila: A főpapi vagyon sérthetetlenségéről. Bp., 1932, szerzői kiadás (Sárkány-ny.), 24 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzővel, egy lapon tollas bejegyzésekkel, foltokkal.
Kelet - A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy közlönye 35. évfolyam 5. szám 1950 május 1 + A munka éve - A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy főtitkári jelentése az 1947. évről, folttal, szakadással.
Miller's Antiques Checklist Furniture. London, 1991, Mitchell Beazley. 192 p. Angol nyelven Kiadói keménykötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban, angol nyelven. Átfogó kiadvány az antik bútorok témakörében, színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált.
Marosán György: Az úton végig kell menni. A szerző, Marosán György (1908-1992) által DEDIKÁLT példány! Bp., 1973, Magvető, 404 p. Kiadói papírkötés, gerinc tetején egészen apró sérüléssel, borító hátoldalán kisebb töréssel.
Hendrik Willem van Loon: Az emberiség története az ősembertől napjainkig. Ford.: Fülöp Zsigmond. Bp., 1927, Novák Rudolf és Társa, 472+(8) p.+ 5 (színes) t. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Sugár Gusztáv: A néprádiótól a műholdas televízióig. Bp., é. n., Ajtósi Dürer Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban. + Simándi Irén: Politika, társadalom, gazdaság a Magyar Rádióban 1953-1956. Bp., 2016, gondolat, papírkötés.
Philip Allen: Atlaszok atlasza. Ahogy a térképkészítő látja a világot. Atlaszok a Birminghami Központi Könyvtár Cadbury Gyűjteményéből. Ford.: Bíró Eszter. Bp., 1994., Budakönyvek. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.