Cseh Valentin: A pteróleum-kikötő. A csepeli olajipari társaságok története 1945-ig. Zalaegerszeg, 2014, Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum. Volt könyvtári példány. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Dr. Thirring Gusztáv: Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. Bp., 1900, Magyar Turista-Egyesület Budapesti Osztálya. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
Dr. Juratovics Aladár: A szeged-algyői szénhidrogénmezők kutatási-művelési története 1965-1990. Szeged, 1995, Móra Ferenc Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dr. Klein Gáspár: Borsod vármegye levéltára. (Dedikált!) Különlenyomat a ,,Levéltári Közlemények" 1935. évfolyamából. Bp., 1936, szerzői kiadás (Sárkány-ny.), 52 p. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban. A szerző, Klein (Benedekfalvi) Gáspár (1903-1970) levéltáros által Marjalaki Kiss Lajos (1887-1972) régész-történész, geográfus, Miskolc-kutató, a Magyar Földrajzi Társaság miskolci osztályának ...
Némethy Lajos: A Budapest-vizivárosi Erzsébetiek. Megtelepedésük századik évfordulója alkalmából. Tíz régi rézmetszet utánzatával. Bp., [1885], Rudnyánszky A.-ny., 41+(1) p.+ 9 t. Modern műbőr-kötésben, tulajdonosi bélyegzővel, ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.
F. Szabó Géza (főszerk.): Pest-Pilis-Solt-Kiskun-Vármegye általános ismertetője és címtára. Északi körzet ismertetője. Bp., 1931, Vármegyei Tisztviselők Országos Egyesülete. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.