[Fehrentheil-Gruppenberg] Fehértájy Tibor: A rejtelmes Anatóliában. Budapest, [1940]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 207 + [1] p. + 24 t. (kétoldalas). Első kiadás. Fehértájy Tibor (1898-1942) tartalékos főhadnagy, haditudósító, újságíró néprajzi részletekben gazdag úti beszámolója az 1930-as évek végén megtett törökországi útjáról, az anatóliai hagyományok és az atatürki reform kettősségében él...
Horusitzky Henrik: Tata és Tóváros hévforrásainak hidrogeologiája és közgazdasági jövője. (1 térképpel és 8 szövegközti ábrával.) Budapest, 1923. Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata Rt. [4] + [37]-83 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható, kétszínnyomású). Horusitzky Henrik (1870-1944) geológus, hidrogeológus. Elsősorban a Kisalföld talajtanával foglalkozott. E kismonográfiája Tata-Tóváros forrá...
Budapesti képek - Vues de Budapest - Bilder aus Budapest - Views of Budapest - Vedute di Budapest. [Öt nyelven feliratozott idegenforgalmi fényképalbum] (1927) Budapest, (1927). Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala (Székesfővárosi házinyomda). [2] p. + 14 t. (kétoldalas). Haránt alakú album. A magyar, francia, német, angol és olasz nyelven feliratozott fényképalbum az 1920-as évek végéne...
A week in Budapest and Hungary. Guide-booklet of the Touring-, Travelling-, Transport- and Purchase Ltd. Bp., 1927, Budapest Municipal Information Bureau. Printing-Office of the Caiptal City of Budapest, 48+XXIV p. VIIIth edition. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
Alexander Schöppner: Hausschatz der Länder- und Völkerkunde. Erster Theil: Europa. Leipzig,1869., J. J. Weber, 1 t.+XV+1+522 p.+16 t. Zweite, vielfach verbesserte und vermehrte Auflage. Német nyelven. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foxing foltos lapokkal, néhány a táblák előtti hártyapapír szakadt.
Georg Gerster: Der Mensch auf seiner Erde. Eine Befragung in Flugbildern. Zürich-Freiburg, 1975, Atlantis. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.