Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 127

[Fehrentheil-Gruppenberg] Fehértájy Tibor:  A rejtelmes Anatóliában. Budapest, [1940]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 207 + [1] p. + 24 t. (kétoldalas). Első kiadás. Fehértájy Tibor (1898-1942) tartalékos főhadnagy, haditudósító, újságíró néprajzi részletekben gazdag úti beszámolója az 1930-as évek végén megtett törökországi útjáról, az anatóliai hagyományok és az atatürki reform kettősségében élő török vidék mindennapjairól. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19024.

[Fehrentheil-Gruppenberg] Fehértájy Tibor: A rejtelmes Anatóliában. Budapest, [1940]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 207 + [1] p. + 24 t. (kétoldalas). Első kiadás. Fehértájy Tibor (1898-1942) tartalékos főhadnagy, haditudósító, újságíró néprajzi részletekben gazdag úti beszámolója az 1930-as évek végén megtett törökországi útjáról, az anatóliai hagyományok és az atatürki reform kettősségében él...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Rozsnyó-Kassa. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 26. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1939, (Budapest Székesfőváros házinyomdája), 19+(1) p.+ 3 (kihajtható térképek) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
19025.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Érsekújvár-Komárom. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 27. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1939, (Budapest Székesfőváros házinyomdája), 16 p.+ 3 (térképek) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval.
19026.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Horusitzky Henrik:  Tata és Tóváros hévforrásainak hidrogeologiája és közgazdasági jövője. (1 térképpel és 8 szövegközti ábrával.) Budapest, 1923. Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata Rt. [4] + [37]-83 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható, kétszínnyomású). Horusitzky Henrik (1870-1944) geológus, hidrogeológus. Elsősorban a Kisalföld talajtanával foglalkozott. E kismonográfiája Tata-Tóváros forrásait elemzi, illetve javaslatokat tesz turisztikai kiaknázásuk érdekében. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal. (A Magyar Földtani Intézet évkönyve, XXV. kötet, 3. füzet.) Korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.
19027.

Horusitzky Henrik: Tata és Tóváros hévforrásainak hidrogeologiája és közgazdasági jövője. (1 térképpel és 8 szövegközti ábrával.) Budapest, 1923. Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata Rt. [4] + [37]-83 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható, kétszínnyomású). Horusitzky Henrik (1870-1944) geológus, hidrogeológus. Elsősorban a Kisalföld talajtanával foglalkozott. E kismonográfiája Tata-Tóváros forrá...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Halmágyi Pál: Csanád és Torontál vármegyék tisztségviselői 1799-1944. Makói Múzeum Füzetei 100. Makó, 2001. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19028.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Budapesti képek - Vues de Budapest - Bilder aus Budapest - Views of Budapest - Vedute di Budapest. [Öt nyelven feliratozott idegenforgalmi fényképalbum] (1927) Budapest, (1927). Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala (Székesfővárosi házinyomda). [2] p. + 14 t. (kétoldalas). Haránt alakú album. A magyar, francia, német, angol és olasz nyelven feliratozott fényképalbum az 1920-as évek végének idegenforgalmi szempontból reprezentatívnak gondolt budapesti terek látképeit közli. A felvételek: Kilátás a Gellérthegyről - A Parlament - Részlet a Halászbástyáról - Kilátás a királyi várkertből: Savoyai Eugén-lovasszobor - Részlet a királyi várkertből - A Széchenyi-lánchíd - Az Erzsébethíd - A Ferenc József-híd - Pesti részlet a Várhegy lejtőjéről nézve - A Magyar Tudományos Akadémia - A Magyar Nemzeti Bank - Az Igazságügyi Palota - A Tőzsdepalota - A Magyar Királyi Operaház - A Nemzeti Színház - A Vigadó - A Szent Gellért-gyógyfürdő és szálloda - A Széchenyi-fürdő - A Szent Margitsziget-gyógyfürdő - A Szent Lukács-fürdő és szálló - A Hungária-gyógyforrás - Az Állatkert - A városligeti tó és a Korcsolyázó-csarnok - Millenniumi emlékmű - Margitszigeti romok - A Szépművészeti Múzeum - A Nemzeti Múzeum - Az Aquincumi Múzeum - A Halászbástya és a koronázó (Mátyás) templom. Válogatásunkból Budapest, mint múzeumi, színpadművészeti és mint fürdőiről, történelméről és kultúrájáról nevezetes város ismerszik meg. Egyes felvételeken a budapesti közlekedés közlekedési részletei is feltűnnek. A táblákon a gerincnél apró, halvány foltosság. Fűzve, Budapest színes címerével és a Millenniumi emlékmű motívumával díszített kiadói borítóban. Jó példány.
19029.

Budapesti képek - Vues de Budapest - Bilder aus Budapest - Views of Budapest - Vedute di Budapest. [Öt nyelven feliratozott idegenforgalmi fényképalbum] (1927) Budapest, (1927). Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala (Székesfővárosi házinyomda). [2] p. + 14 t. (kétoldalas). Haránt alakú album. A magyar, francia, német, angol és olasz nyelven feliratozott fényképalbum az 1920-as évek végéne...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
A week in Budapest and Hungary. Guide-booklet of the Touring-, Travelling-, Transport- and Purchase Ltd. Bp., 1927, Budapest Municipal Information Bureau. Printing-Office of the Caiptal City of Budapest, 48+XXIV p. VIIIth edition. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
19030.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Rexa Dezső: Margitsziget. Bp., 1940, Officina. Kiadói félvászon kötés, névbejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
19031.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Cholnoky Béla: Gróf Teleki Sámuel útja Kelet-Afrikában. 26 képpel, 1 térképpel. Világjárók sorozat. Bp., [1937], Franklin-Társulat, 1 (címkép) t.+ 137+(5) p.+ 10 (kétoldalas) t.+ 1 (térkép) t. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött, aranyozott egészvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon névbejegyzéssel.
19032.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Alexander Schöppner: Hausschatz der Länder- und Völkerkunde. Erster Theil: Europa. Leipzig,1869., J. J. Weber, 1 t.+XV+1+522 p.+16 t. Zweite, vielfach verbesserte und vermehrte Auflage. Német nyelven. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foxing foltos lapokkal, néhány a táblák előtti hártyapapír szakadt.
19033.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Georg Gerster: Der Mensch auf seiner Erde. Eine Befragung in Flugbildern. Zürich-Freiburg, 1975, Atlantis. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19034.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
19035.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események