Soproni vezető utcanévjegyzékkel és a Soproni hegység térképe. Szerk.: Seidl János Ferenc. (Sopron), 1943, magánkiadás (Goldschmied S.-ny.), 64 p. Harmadik kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval. Térkép nélkül!
- Répási Imre: Ipar és kereskedelem Putnokon a XIX. század közepétől 1945-ig. Gömör Néprajza XXI. Debrecen, 1989, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dr. Lengyel Pál: A sághegyi őstelep. A szerző által DEDIKÁLT példány! Celldömölk, 1965, Celldömölk Községi Tanácsa Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Pekár Gyula: Délen és éjszakon. [A borítón: Délen és északon.] II. kötet. Bp., 1898, Athenaeum, 8+222+1 p.+19 t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, egy lap hiánnyal.
Martin Gerlach (szerk.): Nürnberg : Ein Rundgang in Bildern. Lipcse és Bécs, é.n. (1915-20 k.), Gerlach & Weidling.127 p. Német, francia és angol nyelven. Fekete-fehér képekkel, Nürnbergről, Fürthről, Ansbachról készült fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, előzéklap és címlap kissé sérült, néhány kevés lap kissé foltos.