Könyvek: Vadászat

Tételek száma: 20

Fenczik István:  Az állati lélek. Átnézte: Nikolits György. Előszó: Kolosváry Gábor. Budapest, (1943). A Vadászati Útmutató kiadása (Könyv- és Lapüzem). 296 p. Egyetlen kiadás. Fenczik István (1892-1946) kárpátaljai görögkatolikus teológus, pedagógus, jogász, zenetudós és ruszin politikai aktivista szerteágazó tevékenységi köréből ezúttal illusztrált állattani munkáját olvashatjuk, mely egyben a magyar etológiai irodalom korai darabja. Néhány oldalon aláhúzások, az utolsó leveleken apró, halvány foltosság, példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult. (A Vadászati Útmutató könyvsorozata, I. kötet.) Vuray 262. Tordai 446. BOEH VIII: 2200. Aranyozott, illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20080.

Fenczik István: Az állati lélek. Átnézte: Nikolits György. Előszó: Kolosváry Gábor. Budapest, (1943). A Vadászati Útmutató kiadása (Könyv- és Lapüzem). 296 p. Egyetlen kiadás. Fenczik István (1892-1946) kárpátaljai görögkatolikus teológus, pedagógus, jogász, zenetudós és ruszin politikai aktivista szerteágazó tevékenységi köréből ezúttal illusztrált állattani munkáját olvashatjuk, mely egyben a m...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Berger, A[rthur]: Eine Welt- und Jagdreise. Berlin, 1907, Paul Parey,XII+385+6 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Első kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
20081.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,74
7,43
Minimális ajánlat:
2 600 Ft
2 600 3 000 3 600
Temesváry Ferenc: Vadászfegyverek. Bp., 1992, Zrínyi Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
20082.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte - -. Bp.,1947. Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda, 1 (címkép) t. + 61+3 p.+ 65 t. (egy színes, 64 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 1947-ben készült, Szárnyas vadászmesterek című természetfilmjének emlékeiből és képanyagából szemezget, a képek közt értékes werkfotó-anyaggal. A szövegközti vadász életképeket Benyovszky István készítette. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel.
20083.

Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte - -. Bp.,1947. Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda, 1 (címkép) t. + 61+3 p.+ 65 t. (egy színes, 64 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 194...

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
1903 Vadászlap c. újság XXIV: évf 20. szám
20084.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
20085.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
20086.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
5 darab vadászattal kapcsolatos könyv. Fekete István: Ballagó idő. Vadászlesen. Molnár Gábor: Kalandok a brazíliai őserdőben. Székely István szerk.: Vadásznapló anno. Beretz Katalin: Puskák - Pajzsok - Fohászok.
20087.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
1966 Magyar Vadász 1966-os, XIX. évfolyam 1., 8-12. számai, nem teljes. Izgalmas fekete-fehér képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1966" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
20088.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
1977 Nimród. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének a lapja, 1977-es, 1-12. számai, teljes évfolyam. Izgalmas képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1977" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
20089.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 400 Ft
3 400 4 000 4 600
1978 Nimród. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének a lapja, 1978-as, 1-3,6-12. számai, nem teljes évfolyam. Izgalmas képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1978" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
20090.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
1979 Nimród. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének a lapja, 1979-es, 1-10,12. számai, nem teljes évfolyam. Izgalmas képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1979" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
20091.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események