Tétel

Megvehető

Megveszem:

  Kosárba   Eltávolítás

Kikiáltási ár:

6 000 Ft
15,54 EUR, 17,14 USD

Leírás:

Goldziher Ignác: Az iszlám. Tanulmányok a muhammedán vallás története köréből. Budapest, 1881. A Magyar Tudományos Akadémia kiadóhivatala (ny.) [6] + 412 + XI + [1] p. Első kiadás. Goldziher Ignác (1850-1921) orientalista, egyetemi tanár, MTA-tag, az iszlámkutatás nemzetközi viszonylatban is meghatározó alakja. Itthoni és német, angol földön tett tanulmányai után állami ösztöndíjjal két évet töltött Egyiptomban, Szíriában és Palesztinában. Kötete az első magyar nyelvű monográfia az iszlám vallásról, az iszlám jogról és oktatási kultúráról. Az első fejezetekben alaposan vizsgálja a sivatagi nomád arab és berber törzsek hagyományát, és annak radikális eltéréseit az iszlám elvárásaitól, majd a berber-arab kultúra jelentős átalakulását az iszlám erkölcsrendszere következtében, de kitér az iszlám különböző szektáira, nőképére és társadalmi elvárásaira. A monográfia főbb fejezetei: A sivatag vallása és az iszlám - Az iszlám hagyományai - A szentek kultusza és a régibb vallások maradékai az iszlámban - Az iszlám építészeti emlékei, kapcsolatban a muhammedán világnézettel - Muhammedán főiskolai élet - Balvélemények az iszlámról - A ,,Negyven hagyomány". Néhány oldalon aláhúzások, az első előzéken könyvkötői könyvjegy. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Hirháger K., Budapest). Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk