Térképek

Tételek száma: 142

cca 1930 Baranya vármegye térképe 36x50 cm
17302.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

  Kosárba
  Eltávolítás
Vízhelyzeti térképe a Dunának a Sz. Endrei sziget alsó csúcsától a csepeli sziget felső csúcsáig.1839-es térkép reprintje. 45x27 cm
17303.

Megvehető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1930-1940 A Duna Budapest-Paks (116 km) szakaszának térképe. Vízisporttérképek 12. sz. Bp., M. Kir. Állami Térképészet, 200×24 cm
17304.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Eladási ár:
3 400 Ft

1923 Budapest székesfőváros egész területének térképe. Az alaptérképet tervezte és rajzolta: Kogutowicz Manó. Átdolgozta és új adatokkal kiegészítette: Czakó István. 1 : 25.000. Bp., Magyar Földrajzi Intézet R.T., kis lapszéli sérülésekkel, 79x93 cm. Hozzá tartozó utcajegyzékkel: Kerületek, utczák, utak, terek és dülők jegyzéke Budapest székesfőváros egész területének 1 : 25.000 térképéhez. Bp., Franklin-ny., 56 p. Eredeti, kissé sérült kiadói papírborítóban. (A borító és az utcajegyzék szinte mindig hiányzik!)
17305.

1923 Budapest székesfőváros egész területének térképe. Az alaptérképet tervezte és rajzolta: Kogutowicz Manó. Átdolgozta és új adatokkal kiegészítette: Czakó István. 1 : 25.000. Bp., Magyar Földrajzi Intézet R.T., kis lapszéli sérülésekkel, 79x93 cm. Hozzá tartozó utcajegyzékkel: Kerületek, utczák, utak, terek és dülők jegyzéke Budapest székesfőváros egész területének 1 : 25.000 térképéhez. Bp., F...

Megvehető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1930 Budai hegyek, Kirándulók térképe 1. sz., Bp., M. Kir. Állami Térképészeti Intézet, kissé viseltes állapotban, 62x93 cm
17306.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Eladási ár:
2 400 Ft

[Térkép] Az Alagi Állami Gazdaság kéripusztai üzemegységének kéziratos térképe. Mérték: 1:10 000. (1960 körül) [Budapest, 1960 körül] [ny. n.] Tussal rajzolt térkép, kézi határszínezésekkel. Mérete: 1240x840 mm egy 1240x845 mm méretű térképlapon. Az Alagi Állami Gazdaság a sok évtizedes múltra visszatekintő, 1200 hold területen gazdálkodó, két világháború között működő Alagi Majorság területéből alakult, a géppark, az állat- és területállomány, a szakembergárda, valamint az Alagi Földmíves Szövetkezet dolgozóinak átvételével. A mezőgazdaság kollektivizálása keretében már korábban is óriási földterületek és jelentős munkavállalói réteg került egységes, állami, tervutasításos irányítás alá, ám az 1950-es évek végén az Alagi Állami Gazdaság kezelésébe újabb, sződligeti, vecsési és Galga-menti területeket is beolvasztottak. Térképünkön az így kibővített Alagi Állami Gazdaság északkeleti területei - az őrbottyáni, vácegresi, váckisújfalui, galgagyörki és püspökszilágyi határban szerzett birtokok. Vízrajzi részleteket is tartalmazó térképünk elsődleges információja az állami gazdaság (meglehetősen szétszórt területein fekvő) dűlőinek és erdőinek adatolása. A térség közúti és vasúti hálózata szintén jól dokumentált. Címfeliratozás a bal felső sarokban, a térképlapon felül, illetve alul apró szakadások, a jobb felső sarokban kisebb hiány. Jó állapotú térkép.
17307.

[Térkép] Az Alagi Állami Gazdaság kéripusztai üzemegységének kéziratos térképe. Mérték: 1:10 000. (1960 körül) [Budapest, 1960 körül] [ny. n.] Tussal rajzolt térkép, kézi határszínezésekkel. Mérete: 1240x840 mm egy 1240x845 mm méretű térképlapon. Az Alagi Állami Gazdaság a sok évtizedes múltra visszatekintő, 1200 hold területen gazdálkodó, két világháború között működő Alagi Majorság területéből a...

Megvehető
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

  Kosárba
  Eltávolítás
[Térkép] Az Alagi Állami Gazdaság vecsési üzemegységének térképe. Mérték: 1:10 000. (1960 körül) [Budapest, 1960 körül] [ny. n.] Stencilezett térkép, kézi kiegészítésekkel. Mérete: 1250x925 mm egy 1280x1000 mm méretű térképlapon. Az Alagi Állami Gazdaság a sok évtizedes múltra visszatekintő, 1200 hold területen gazdálkodó, két világháború között működő alagi majorság területéből alakult, a géppark, az állat- és területállomány, a szakembergárda, valamint az 1946-ban létesült Alagi Földmíves Szövetkezet dolgozóinak átvételével. A mezőgazdaság kollektivizálása keretében óriási földterületek és jelentős munkavállalói réteg került egységes, állami, tervutasításos irányítás alá, az 1950-es évek végén pedig az Alagi Állami Gazdaság kezelésébe sződligeti és vecsési területeket is beolvasztottak. Térképünk a Dunakeszi központú Alagi Állami Gazdaság egy új szerzeményének: az elsősorban zöldségtermeléssel foglalkozó vecsési üzemegységének területét mutatja be. A sok területből mozaikosan összeálló vecsési üzemegység területei Vecsés déli és nyugati határában feküdtek, északon mélyen benyúltak a ferihegyi területre, valamint Rákoskert mocsaras és Rákoshegy erdős területeibe. Az Alagi Állami Gazdaság térképünk tanúsága szerint tehát birtokolt némi területet Budapest területén is, bár területe elsősorban Budapest legkeletibb határvonala mentén húzódott. Kézzel színkódolt térképünkön az állami gazdaság törzsterülete zöld, új szerzeményei sárga színnel jelezve, a községhatárok és utak kiemelve. Térképünk jobb szélén, a szövegtükrön kívül kisebb foltosságok. Jó állapotú térkép.
17308.

[Térkép] Az Alagi Állami Gazdaság vecsési üzemegységének térképe. Mérték: 1:10 000. (1960 körül) [Budapest, 1960 körül] [ny. n.] Stencilezett térkép, kézi kiegészítésekkel. Mérete: 1250x925 mm egy 1280x1000 mm méretű térképlapon. Az Alagi Állami Gazdaság a sok évtizedes múltra visszatekintő, 1200 hold területen gazdálkodó, két világháború között működő alagi majorság területéből alakult, a géppark...

Megvehető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

  Kosárba
  Eltávolítás
[Térkép] Vecsés község és külterületének átnézeti vázlata. Stencilezett térkép (1957) Budapest, 1957. [ny. n.] Stencilezett térképmásolatok, mérete 660x750 mm egy 750x865 mm méretű térképlapon (2 példány). 1957. VIII. 6-i dátumozású térképünk a Pest vegyei Vecsés község külterületeit, dűlőfelosztását ábrázolja. Ebben az időben a vecsési termelőszövetkezetek még önállóan gazdálkodtak, az évtized végén olvadtak be Pest megye meghatározó jelentőségű mezőgazdasági vállalatába, az Alagi Állami Gazdaságba. Térképünkön a döntően zöldség- ás gyümölcstermesztésre szakosodott dűlők kiosztása, a halvány feliratozás egyes helyeken mutatja a termelési ágakat (káposzta, szőlő). Térképünk közepén Vecsés belterülete foglalja el, ennek utcahálózata iránt mezőgazdasági térképünk nem érdeklődik, ám dokumentumunkon Vecsés kül- és belterülete nem sokban tér el mai határaitól, a főutak közül térképünkön jól kivehető a Vecsés belterületének északi határán enyhén megtört ívben Szolnoknak tartó 4-es főút, a belterület déli határán az igen közeli Gyál határa (Térképünk Halomegyháza néven tünteti fel Gyál északi részét). Térképünk keleti határát, nagyjából a mai M0-s autópálya mentén Üllő határa található, fontos vízrajzi részletet árul el a Gyáli-csatorna kanyargó folyása. A vecsési határ északi részén elterülő dűlők helyén ma már nincsen mezőgazdasági terület, ez a tájék a Ferihegyi repülőtér 2. kifutópályájának ad helyet. Északabbra az ecseri határ (Ecser belterülete ma is jócskán távolabb esik), illetve Budapest XVII. és XVIII. kerületének határa. Dokumentumunk másolat, melyen a lényegi adatot jelentő dűlőfelosztás, egyes utak, árkok és vízfolyások jól kivehetőek, ám a feliratozás és a készítők hitelesítő aláírása elhalványodott. Jó állapotú térképlapok (2 db).
17309.

[Térkép] Vecsés község és külterületének átnézeti vázlata. Stencilezett térkép (1957) Budapest, 1957. [ny. n.] Stencilezett térképmásolatok, mérete 660x750 mm egy 750x865 mm méretű térképlapon (2 példány). 1957. VIII. 6-i dátumozású térképünk a Pest vegyei Vecsés község külterületeit, dűlőfelosztását ábrázolja. Ebben az időben a vecsési termelőszövetkezetek még önállóan gazdálkodtak, az évtized vé...

Megvehető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

  Kosárba
  Eltávolítás
[Térkép] Szentendre város kéziratos kisajátítási helyszínrajza a Sztaravoda-patak völgyében, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum (Szentendrei Skanzen) I. ütemének fejlesztéseként. Mérték: 1: 2880. 9., 10., 14., 15. szelvény. (1967 körül). [Budapest, 1967 körül]. Tussal húzott térkép, pauszon, mérete: 530x430 mm egy 630x530 térképlapon. Tussal rajzolt térkép-kéziratunk a szentendrei Sztaravoda-patak felső folyásának völgyét ábrázolja, ott. Ezen a területen alakították ki a Szabadtéri Néprajzi Múzeum - közismert nevén a Szentendrei Múzeum - első épületcsoportját. Az első szabadtéri múzeumot még 1891-ben nyitották meg Stockholmban, a hagyományos életmód, a lakáskultúra és a tárgyi kultúra megörökítésének céljából. Magyarországon 1896-ban létesült az első, ideiglenes bemutatóhely, a Néprajzi Falu. A néprajzi kiállítóhely gondolata az épületek lebontása után folyamatosan napirenden maradt, ám a megvalósításra várni kellett. Az 1960-as években ismerték fel, hogy a falusi kockaház-építészet rohamos elterjedésével nem csupán a paraszti életmód, hanem a hagyományos paraszti építészeti kultúra is a megsemmisülés szélére jutott, a felismerés nyomán pedig 1965-ben határozatot hoztak a falumúzeum létesítéséről, melynek helyszínűül Szentendrét jelölték ki. Az építkezés az 1960-as évek végén indult, az első ütem 1974-re készült. Térképünk az építkezési helyszín felmérését szolgálta. A térképen felül apró javítás, illetve a felső lapszélen apró gyűrődés. Jó állapotú lap.
17310.

[Térkép] Szentendre város kéziratos kisajátítási helyszínrajza a Sztaravoda-patak völgyében, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum (Szentendrei Skanzen) I. ütemének fejlesztéseként. Mérték: 1: 2880. 9., 10., 14., 15. szelvény. (1967 körül). [Budapest, 1967 körül]. Tussal húzott térkép, pauszon, mérete: 530x430 mm egy 630x530 térképlapon. Tussal rajzolt térkép-kéziratunk a szentendrei Sztaravoda-patak felső...

Megvehető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

  Kosárba
  Eltávolítás
[Térkép] Pest megye térképe. Mérték: 1:144 000. Rajzolta: Kassay Sándorné. (1960) [Budapest], 1960. [ny. n.] Ofszetnyomat, mérete: 890x835 mm egy 1010x905 mm méretű térképlapon. Egyszínnyomású térképünk Pest megye területét ábrázolja a járásokkal, a járásokon belül pedig a települések teljes határainak feltüntetésével. Közigazgatási áttekintést szolgáló térképünk az 1950-es megyerendezéssel létrejött Pest megye eredeti, 11 járásra osztott járásbeosztását mutatja. Térképünk készülte után, 1965-ben, a központosítás jegyében az önálló aszódi járás területét felosztották a váci és gödöllői járás között, 1970-ben pedig a távoli szobi járást beolvasztották a váci járásba. Pest megye népességének növekedésével, illetve a jelentősebb városi hagyományoknak engedve a rendszerváltás után a korábbi központosított járásrendszer tagoltabbá vált, mára a jelentős hagyományú Nagykőrös önálló járásközponttá vált, nem tartozik Cegléd alá, a szobi járás ismét elvált Váctól, a budai járás, illetve a logisztikai-ipari súlyú déli, alföldi járások kisebb egységekre bomlottak: ma 19 járás osztozik Pest megye területén. Földrajzi fokbeosztást nélkülöző térképünk koordináta-rendszere a budapesti 0 km-hez mint origóhoz igazodik. Dokumentumunk egykori tulajdonosa a térkép egyes részein színezést, illetve kézi számozást helyezett el, ismeretlen célból, hátoldalán kézi számítások. Térképünk bal felső sarkában kisebb foltosság, felül középen kisebb szakadás. Jó állapotú térkép.
17311.

[Térkép] Pest megye térképe. Mérték: 1:144 000. Rajzolta: Kassay Sándorné. (1960) [Budapest], 1960. [ny. n.] Ofszetnyomat, mérete: 890x835 mm egy 1010x905 mm méretű térképlapon. Egyszínnyomású térképünk Pest megye területét ábrázolja a járásokkal, a járásokon belül pedig a települések teljes határainak feltüntetésével. Közigazgatási áttekintést szolgáló térképünk az 1950-es megyerendezéssel létrej...

Megvehető
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

  Kosárba
  Eltávolítás
[Térkép] Az Alagi Állami Gazdaság péceli üzemegységének térképe. Mérték: 1:10 000. (1960 körül) [Budapest, 1960 körül]. [ny. n.] Stencilezett térkép, mérete: 920x1125 mm egy 1000x1260 mm méretű térképlapon. Az Alagi Állami Gazdaság a sok évtizedes múltra visszatekintő, 1200 hold területen gazdálkodó, két világháború között működő alagi majorság területéből alakult, a géppark, az állat- és területállomány, a szakembergárda, valamint az 1946-ban létesült Alagi Földmíves Szövetkezet dolgozóinak átvételével. A mezőgazdaság kollektivizálása keretében óriási földterületek és jelentős munkavállalói réteg került egységes, állami, tervutasításos irányítás alá, az 1950-es évek végén pedig az Alagi Állami Gazdaság kezelésébe sződligeti és vecsési területeket is beolvasztottak. Térképünk a Dunakeszi központú Alagi Állami Gazdaság egy új szerzeményének: a vecsési területen fekvő péceli üzemegység területét térképezi fel, és mutatja be a teljes állami gazdaság szerteágazó tevékenységeiből a péceli terület dombos-erdős jellege miatt elsősorban erdő- és vadgazdálkodásra, lótenyésztésre és méhészetre korlátozódó tevékenységeit. Gazdasági, átnézeti térképünk elsősorban a számkódolt művelési egységek feltüntetése iránt érdeklődik; értelemszerűen üresen hagyja a környező községek belterületeit, Pécel, Isaszeg, Tápiósáp (Sülysáp), Gyömrő, Maglód csak határaikkal szerepelnek, és a domborzati formákra is legfeljebb áttételesen következtethetünk (a terület árkainak és vízfolyásainak, patakjainak alapján), a növénytakaró és a művelési ágak jellege is a névanyagból következik (Hársas, Téli zöldes, Szilvásvölgy, Felsőkőtábla, Budapesti Állami Erdőgazdaság), ám az bizonyos, hogy a terület úthálózata jól dokumentált. Térképünkön felül, a szövegtükrön kívül kisebb foltosságok. Jó állapotú térkép.
17312.

[Térkép] Az Alagi Állami Gazdaság péceli üzemegységének térképe. Mérték: 1:10 000. (1960 körül) [Budapest, 1960 körül]. [ny. n.] Stencilezett térkép, mérete: 920x1125 mm egy 1000x1260 mm méretű térképlapon. Az Alagi Állami Gazdaság a sok évtizedes múltra visszatekintő, 1200 hold területen gazdálkodó, két világháború között működő alagi majorság területéből alakult, a géppark, az állat- és területá...

Megvehető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

  Kosárba
  Eltávolítás
[Térkép] A Szatmár vármegyei Ér-Endréd község délnyugati határának tagosítási térképe. (1903 körül) [Budapest], 1903. Magyar Királyi Állami Nyomda. Kőnyomat, mérete: 515x648 mm egy 583x750 mm méretű térképlapon. Adózási célból készült, nagy felbontású, hozzávetőlegesen 1: 2850 léptékű kőnyomatú térképünk a Szatmár vármegyei Ér-Endréd község délnyugati határát ábrázolja, azt a részt, ahol a mocsaras tájba átmenő vidék érintkezik Bihar, illetve Szilágy megye legközelebbi községeinek szalacsi, illetve péri határával. Az érmelléki tájon, a magyar határ román oldalán maradt település egykor a nagykárolyi járáshoz tartozott, és tipikus mezőgazdasági településnek számít, magyar lakossággal vegyes román közössége jelenlétét jelzi a 19. század közepén épült, tájidegenséget nélkülöző görögkatolikus templom. Tagosítási térképünkről azonban a község belterülete érthető módon elmarad, dokumentumunkon a község legtávolabbi határa, rajta magassági adatok, dűlőfelosztások, illetve tájékozódási pont gyanánt a mocsaras részek feltüntetve. Térképünk lajstromszáma a bal felső sarokban, a térkép keretén szelvényszámok, melyek segítségével az érmelléki falu térképállománya összeállítható. Térképünk alján nagyobb, a térkép alsó 1 cm-ét is érintő levágás, dokumentumunk bal szélén szintén levágás, amely azonban a térkép felületét nem érinti. A térképlapon kisebb gyűrődések, szakadásnyomok, hátoldalán enyhe foltosság. (Ér-Endréd, 18. térkép.) Jó állapotú lap.
17313.

[Térkép] A Szatmár vármegyei Ér-Endréd község délnyugati határának tagosítási térképe. (1903 körül) [Budapest], 1903. Magyar Királyi Állami Nyomda. Kőnyomat, mérete: 515x648 mm egy 583x750 mm méretű térképlapon. Adózási célból készült, nagy felbontású, hozzávetőlegesen 1: 2850 léptékű kőnyomatú térképünk a Szatmár vármegyei Ér-Endréd község délnyugati határát ábrázolja, azt a részt, ahol a mocsara...

Megvehető
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

  Kosárba
  Eltávolítás

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események