Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 124

Óriási családtörténeti kutatási anyag. Családfák, összeírások, feljegyzések, keresztlevelek, stb az 1700-as évektől, közel 100 db dokumentum
13580.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
cca XVIII. sz. második fele, regiszteres jegyzetkönyv, részben üres lapokkal, a könyv végén 14 oldalon kézzel írt, latin nyelvű feljegyzésekkel, valamint két befűzött nyomtatvánnyal (adórendszerrel kapcsolatos dokumentum, illetve II. József által kiadott rendelet). Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé viseltes borítóval, a kötéstáblákon és az előzéklapon ceruzás firkákkal.
13581.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
1750-51 Ugocsa megyei nemesek személyösszeírása. Repartitio, helyiségenkénti külön felsorolással, 18 beírt oldalon
13582.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Minimális ajánlat:
11 000 Ft
11 000 13 000 15 000
1774 Ugocsa megyei nemesek hadi adó összeírása. Consriptio, helyiségenkénti külön felsorolással, 9 beírt oldalon, Dabolc, Tamásváralja (Warallya), Halmi, Fertősalmás települések
13583.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Minimális ajánlat:
13 000 Ft
13 000 15 000 18 000
1777 lászlófalvi Eördögh Imre (1728-1782) Turóc-megyei birtokos autográf aláírással ellátott hivatalos levele
13584.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
1780 siklói Andrássy Zsigmond éves fizetésének átvételéről szóló nyugta aláírásával és címeres pecsétjével
13585.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
1781 Az ugocsa megyei Fornosi / Farnasi család, Verbőcs helységbeli birtokosokkal kapcsolatos négy darab okmány: zálog levél, szerződés kivonat, stb
13586.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71
Minimális ajánlat:
9 000 Ft
9 000 10 000 12 000
1781 Az ugocsa megyei bétafalvai Pál Ferenc nemességének igazolására folytatott eljárás tanuvallomásai 8 beírt oldalon. Magyar nyelven
13587.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00
Minimális ajánlat:
7 500 Ft
7 500 9 000 10 000
cca 1800 Kézzel festett szentkép. 9x12 cm, kis hiánnyal
13588.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
[Hatósági árszabás.] Limitatio. Farinae, Ptisanae, Furfurum, Panisque, et semelarum pro 1a Zvindena May - Diametrali Pretio Triciti puri optimae sortis, ex Tabellis forensibus Liberarum, ac Regiarum Civitatum Budensis, et Pestiensis de Nundinis Hebdomadalibus 2ae Zvindena Aprilis - eruto, et grossos 539. constituendi, accomodata. Kelt: Pest, 1817. május 1.[ny. n.] Egyetlen levél, mérete: 380x230 mm, 32 sor, 5 beírt sor. A lisztből, árpából, korpából, korpából készült kenyerek és más pékáruk hatósági súly- és árszabása a pesti és budai heti vásárokon. Dokumentumunk táblázatos ár- és súlylistája 1817. május 1-jén kelt, az akkor keletkezett adatokat onnan másolták át tizenegy évvel későbbi, 1828. február 16-án keltezett árszabásunkra. Elgondolkodtató adatsor a 19. század elején tapasztalható fiskális szigorról. A nyomtatvány alján a hatóság részéről nagyjeszeni Jeszenszky Miklós vármegyei számvevő saját kezű aláírása. Jó állapotú lap.
13589.

[Hatósági árszabás.] Limitatio. Farinae, Ptisanae, Furfurum, Panisque, et semelarum pro 1a Zvindena May - Diametrali Pretio Triciti puri optimae sortis, ex Tabellis forensibus Liberarum, ac Regiarum Civitatum Budensis, et Pestiensis de Nundinis Hebdomadalibus 2ae Zvindena Aprilis - eruto, et grossos 539. constituendi, accomodata. Kelt: Pest, 1817. május 1.[ny. n.] Egyetlen levél, mérete: 380x230 m...

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
1821 Szűz Mária és József sírjából származó szent ereklye tanúsító levele a Pápai Államban kiállítva Péter érsek által. aláírt / 1821 Certificate of relic from the tomb of Virgin Mary and Joseph issued in the Papal State by Archbishop Péter. signed
13590.

Licitálható
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86
Minimális ajánlat:
50 000 Ft
50 000 60 000 70 000
1835. december 9. Arad, Adventi koncert műsora az Aradi Zenei Konzervatóriumban, német nyelven. 12x5x20,5 cm
13591.

Licitálható
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
Minimális ajánlat:
30 000 Ft
30 000 36 000 42 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

478. aukció:

Megtekintés: november 18 - november 21. között;

Tételek átvétele: november 25-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 6.

Elszámolás: december 11-től

  Események