cca XVIII. sz. második fele, regiszteres jegyzetkönyv, részben üres lapokkal, a könyv végén 14 oldalon kézzel írt, latin nyelvű feljegyzésekkel, valamint két befűzött nyomtatvánnyal (adórendszerrel kapcsolatos dokumentum, illetve II. József által kiadott rendelet). Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé viseltes borítóval, a kötéstáblákon és az előzéklapon ceruzás firkákkal.
1774 Ugocsa megyei nemesek hadi adó összeírása. Consriptio, helyiségenkénti külön felsorolással, 9 beírt oldalon, Dabolc, Tamásváralja (Warallya), Halmi, Fertősalmás települések
[Hatósági árszabás.] Limitatio. Farinae, Ptisanae, Furfurum, Panisque, et semelarum pro 1a Zvindena May - Diametrali Pretio Triciti puri optimae sortis, ex Tabellis forensibus Liberarum, ac Regiarum Civitatum Budensis, et Pestiensis de Nundinis Hebdomadalibus 2ae Zvindena Aprilis - eruto, et grossos 539. constituendi, accomodata. Kelt: Pest, 1817. május 1.[ny. n.] Egyetlen levél, mérete: 380x230 m...
1821 Szűz Mária és József sírjából származó szent ereklye tanúsító levele a Pápai Államban kiállítva Péter érsek által. aláírt / 1821 Certificate of relic from the tomb of Virgin Mary and Joseph issued in the Papal State by Archbishop Péter. signed