cca 1850 Ifj. Emich Gusztáv (1843-1911) magyar királyi asztalnok, magyar királyi udvari tanácsos, nyomdatörténet-író, könyvkiadó, országgyűlési képviselő, zoológus. Emich Gusztáv nyomdász, könyvkiadó fia kastélyt ábrázoló ceruzarajz 22x29 cm
cca 1880-1890 ,,Egyveleg", régi füzet kézzel írt feljegyzésekkel, különböző témában (versek, dalszövegek, történelmi jegyzetek, leltár, stb.), összesen kb. 50-60 beírt oldal, kissé viseltes állapotban
cca 1881 [Gyulai Pál]: A magyar irodalom története. 1807-1830. Sokszorosított jegyzet, az első 12 oldalon kézzel írt pótlással. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
1897 Horovitz Lipót (Leopold Horovitz) (1838-1917) Festő autográf soraival ellátott névjegye / 1897 Lipót Horovitz (Leopold Horovitz) (1838-1917) Painter's business card with autograph lines
cca 1900 Küffer Béla (1856-1928) bölcseleti doktor, képviselőházi könyvtárnok Az országgyűlések idejéről és a magyar értelmező szótárról szóló előadásának anyaga. Kézirat lapok szépen rendezve, két mappában. Kb 60 táblányi anyag.