Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 529

A Magyar Irodalom Története. Képes díszmunka két kötetben. I-II. köt. Szerk.: Beöthy Zsolt. I.: A legrégibb időktől Bessenyei fellépteig. II.: Bessenyey felléptétől a kiegyezésig 1772-1867. Bp., 1896, Athenaeum. Első kiadás. Szövegközi és egészoldalas képekkel, kihajtható (részben színes) képtáblákkal, mellékletekkel. Kiadói gazdagon aranyozott félbőr-kötés, Gottermayer-kötés, sérült kötésben.
21151.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
19 000 Ft
49,22
54,29
Minimális ajánlat:
19 000 Ft
19 000 22 000 26 000
Arany János összes munkái 3-10., 12. kötetek (9 kötet). Bp., 1885-1891, Ráth Mór. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, változó (többségében jó) állapotban, a gerinceken kisebb sérülésekkel.
21152.

Licitálható
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
Minimális ajánlat:
18 000 Ft
18 000 20 000 24 000
Kölcsey Ferenc minden munkái II-VI és IX-X.. kötetek 4 kötetben Szerk.: B. Eötvös József, Szalay László és Szemere Pál. Pest, 1841-1887, Heckenast Gusztáv, Franklin. 258, 6+254+1 p. 263,275,270, 479, 447 p Korabeli egészvászon kötésben, ex librisekkel. pl Szilády László (1812-1862) református lelkész pecsételt ex librisével
21153.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Levéltári alapleltárak I. Országos Levéltár. 1., 3-11.:  Országos Levéltár 1. köt.: Wellmann Imre: A Magyar Kancellária Levéltára.; Országos Levéltár 3. köt.: Wellmann Imre: Az Erdélyi Kancellária Levéltára.;  Országos Levéltár 4. köt.: Varga Endre - Párdányi Miklós: Bírósági levéltárak.;  Országos Levéltár 5. köt.: Sashegyi Oszkár: Abszolutizmuskori levéltárak.;  Országos Levéltár 6. köt.: Bottló Béla: Regnicolaris levéltár.;  Országos Levéltár 7. köt.: Bakács István: Családok, testületek és intézmények levéltárai. (x2) Országos Levéltár 8. köt.: Paulinyi Oszkár: A Helytartótanács Levéltára.; Országos Levéltár 9. köt.: Ila Bálint: Filmtár.;  Országos Levéltár 10. köt.: Dávid Zoltán - Iványi Emma - Komjáthy Miklós: Gyűjtemények.  Országos Levéltár 11. köt.: Paulinyi Oszkár: Bécsi levéltárakból kiszolgáltatott iratok.   + Levéltári Alapleltárak: Nagy István - Nagy Lajos - Wellmann Imre: Budapesti 1. sz. Állami Levéltár: Buda sz. kir főváros, Pest sz. kir. város, Óbuda mezőváros levéltárai.   Bp., 1951-1956-1959., Levélárak Országos Központja - Művelődésügyi Minisztérium Levéltári Osztálya (Levéltárak Országos Központja.) Kiadói papírkötés, változó állapotban, közte szakadt borítókkal is, néhány borítón bejegyzésekkel is.
21154.

Levéltári alapleltárak I. Országos Levéltár. 1., 3-11.: Országos Levéltár 1. köt.: Wellmann Imre: A Magyar Kancellária Levéltára.; Országos Levéltár 3. köt.: Wellmann Imre: Az Erdélyi Kancellária Levéltára.; Országos Levéltár 4. köt.: Varga Endre - Párdányi Miklós: Bírósági levéltárak.; Országos Levéltár 5. köt.: Sashegyi Oszkár: Abszolutizmuskori levéltárak.; Országos Levéltár 6. köt.: Bottló...

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 500 Ft
24,61
27,14
Minimális ajánlat:
9 500 Ft
9 500 11 000 13 000
Kazinczy Ferenc összes munkái I-IV. köt. I-II. köt.: Költemények. I-II. köt. III. köt.: Pályám emlékezete. IV. köt.: Erdélyi levelek. Kiadja: Abafi Lajos. Nemzeti Könyvtár. I, VII., III., XII. köt. Bp., én.-1879, Aigner Lajos, (Wilckens F. C. és Fia - Markovits és Garai - ny.), 2+V+1+289+1+VI p.; XII+IV+307 p.;4+XVI+371 p.;XXVI+388 p. Kiadó egészvászon-kötés, kopott borítóval.
21155.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Bacsó Péter: A tanú. Rakéta Regénytár. A rendező és szerző, Bacsó Péter (1928-2009) filmrendező által DEDIKÁLT példány! Bp.,(1980.),Magvető. 1846+4 p. A borító Pécsi Gábor munkája.
21156.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Tandori Dezső: A feltételes megálló. A szerző, Tandori Dezső (1938-2019) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas és József Attila-díjas költő, író, műfordító által DEDIKÁLT példány! Első kiadás! [Bp.], 1983, Magvető, (Dabas-Bp.,Dabasi-ny.), 474+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
21157.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Tamási Áron: Magyari rózsafa. Regény. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) író által ALÁÍRT példány. Bp., 1941, Révai, 194 p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval.
21158.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Tamási Áron összes novellái. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1942., Révai, 926+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel, néhány kissé foltos lappal.
21159.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
21160.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Joannes Sambucus: Emblemata Antverpiae 1564. Bibliotheca Hungarica Antiqua XI. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. Hasonmás kiadás, német nyelvű kísérőtanulmánnyal. Kiadói egészbőr-kötés, a kísérőfüzet kissé gyűrött.
21161.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 500 Ft
6 500 7 500 9 000
Lázár Ervin: Egy lapát szén Nellikének. A szerző, Lázár Ervin (1936-2006) Kossuth- és József Attila-díjas író, elbeszélő, meseíró által DEDIKÁLT példány! Bp., 1969., Szépirodalmi, 313 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban.
21162.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft