Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 520

cca XIX. sz. eleje /(1813?) Herepei János emlékére írt versek, írások...stb. Nagyrészt a református kollégiumhoz köthető személyek/tanárainak a tollából. Feltehetőleg: "Herepei János emlékezete." Két 'fejezettel: 'Egy igaz ékesen szollónak hasznos papnak derék professornak az idvezult Herepei Jánosnak urnája. Tanítványai háládatosságával meg-koszoruzva." (Szerzők: Herepei Károly, Sebestyén J'ózsef, Sofalvi János, Jakabházi Dániel, Szász István, Weress György, Gergelly Sándor, Szentes István, Kiss János, Kováts István, Szilágyi Ferentz, Cs. Kis Imre, Réti Szabó Jó'sef, Bányai Sámuel, Páll István, Tantsi Nagy Sándor, Hegedüs Jó'sef, Füzesi József,Csontos István, Sándor 'Sigmond.) és 'Hivatalt kezdö beszédek, a' Kolosvári Ref. Kolégyomban tanuló nemes ifjusághoz." hn.,én., nyn., 128 p. Papírkötés, feltehetőleg nem teljes, kis lapszéli, a szöveget nem érintő hiányokkal, foltos. Rendkívül ritka!
21163.

cca XIX. sz. eleje /(1813?) Herepei János emlékére írt versek, írások...stb. Nagyrészt a református kollégiumhoz köthető személyek/tanárainak a tollából. Feltehetőleg:
"Herepei János emlékezete." Két 'fejezettel: 'Egy igaz ékesen szollónak hasznos papnak derék professornak az idvezult Herepei Jánosnak urnája. Tanítványai háládatosságával meg-koszoruzva." (Szerzők: Herepei Károly, Sebestyén J...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 500 Ft
8 500 10 000 11 000
Szabó Magda: A Danaida. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) író, költő műfordító által ALÁÍRT példány. Bp.,1968,Szépirodalmi. Második kiadás. Bartha László rajzaival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, műanyag borítóban.
21164.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Márai Sándor: Füves könyv. Bp., 1943, Révai, 214 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban.
21165.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái V-VI. kötet. A Kisfaludy Társaság megbízásából szerkeszté Schedel Ferencz. [Toldy Ferenc.] Pest, 1842. Kilián György, 2+289+2 p.; 1 (Barabás - Sadler: Kisfaludy Károly halálos ágyán, acélmetszet) t.+2+378+3 p. 4. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötések, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, az V. kötetben címképhiánnyal, ex libris-szel, régi possessori bélyegzésekkel és névbejegyzéssel.
21166.

Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái V-VI. kötet. A Kisfaludy Társaság megbízásából szerkeszté Schedel Ferencz. [Toldy Ferenc.] Pest, 1842. Kilián György, 2+289+2 p.; 1 (Barabás - Sadler: Kisfaludy Károly halálos ágyán, acélmetszet) t.+2+378+3 p. 4. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötések, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, az V. kötetben címképhiánnyal, ex libris-szel, ré...

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Petőfi-Almanach 1909. Szerk.: Dr. Ferenczi Zoltán. Bp., 1909, Petőfi-Ház Hölgybizottsága,(Hornyánszky Viktor-ny.), 477+3 p. Egyetlen kiadás. Átkötött papírkötés. Megjelent 500 számozott példányban: DE ez számozatlan példány!
21167.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Márai Sándor: Egy polgár vallomásai. I-II. köt. Bp., [1940.], Révai, 304 p.; 333 p. 3. kiadás. Kiadói egészvászon-kötések, sérült kiadói papír védőborítóban, az első kötetben az elülső szennylap hiányzik.
21168.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Márai Sándor: Ég és föld. Bp., 1944, Révai, 290 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
21169.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Wass Albert: Mire a fák megnőnek. Regény. Bp., 1942, Révai, 302 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban.
21170.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Szabó Dezső 5 darab könyve: A kötél legendája, Mosolygok, Juhász Gyula, A választójog reformja, A magyar birodalom sajátos arca + Gombos Gyula: Szabó Dezső. A történelem balján I. köt. Bp.,1989,Püski. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban.
21171.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Selecta latini sermonis exempla, e scriptoribus probatissimis excerpta in usum I. humanitatis scholae per regnum Hungariae et adnexarum provinciarum. Budae, 1827, Typis Regiae Universitatis Hungaricae, XL+342 p. Latin nyelven. Félbőr-kötésben, kissé sérült, viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
21172.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Békeffi László konferanszainak gyűjteménye. I. könyv. 1939, Szerző. ALÁÍRT! 32/200. számozott példány. Egészvászon kötés, kopottas állapotban.
21173.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Gáspár Margit: Láthatatlan királyság. Egy szerelem története. DEDIKÁLT! Bp.,1985,Szépirodalmi,592+8 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21174.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

479. aukció:

Megtekintés: december 2 - december 5. között;

Tételek átvétele: december 9-én 12 órától;

Fizetési határidő: december 20.

Elszámolás: január 7-től

  Események