Irodalomtörténeti évszámok és események grafikus ábrázolása. Szeged, 1936, Tett Kiadás, (Ablaka György-ny.), 23 p. + 1 (Csokonai Vitéz Mihály élete) t. + 1 (Életrajzi táblázat a magyar irodalomtörténet tanításához. Összeáll.: Gerhauser Albert) t. Kiadói spirálfüzet, szakadt elülső borítóval.
[Volney, Constantin-François de Chasseboeuf] Volney, E. F.: A romok és a természet törvényei. Elmélkedések a birodalmak átalakulásáról és a természet törvényei. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Benedek Nándor. Bp., 1903, Nemzeti Antiquarium, (Krammer és Erhardt-ny.), 166 p. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítókkal, kopott borítóval, javított elülső szennylappal, ceruzás aláhúzásokkal. Kleb...
Balázs Sándor: Kisváros. A szerző, Balázs Sándor által Gombaszögi Ella (1894-1951) színésznő részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1920, Franklin, 213+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, szakadt címlappal.
Ómolnár Miklós: R. & B. kapitány avagy Pengék és halak. Radics Béla 1946-1982. A szerző, Ómolnár Miklós (1954-) újságíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1986, Ifjúsági Rendező Iroda. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Herczeg Ferenc: A költő és a halál. Színjáték egy felvonásban. Rudnay Gyula képeivel. Bp., 1923., Singer és Wolfner, (Hungária-ny.), 60+4 p. Az oldalszámozáson belül Rudnay Gyula 4 egészoldalas illusztrációjával. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Bán Aladár: Szemelvények Balassi Bálint követőinek verseiből. (Rimai, Beniczki, Koháry.) Összeáll.: Dr. - -. Segédkönyvek a Magyar Nyelv és Irodalom Tanításához 6. füzet. Pozsony-Bp., 1903,Stampfel Károly, 46+1 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány.
Vajthó László: Húsz évem a Markóban. Egy műkedvelő könyvkiadó tanár jegyzetei. Bp., 1946, Magyar Könyvnap - Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos.