Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 528

Gyökössy Endre: Mai példázatok. DEDIKÁLT. Jánosy István utószavával. Pap Klára rajzaival. Bp., 1992., Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya. Kiadói kartonált papírkötés.
21415.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
Hegedűs Árpád: A francia irodalom története. Szentthotthárd, én., Wellisch Béla, 96+4 p. Kiadói papírkötés.
21416.

Licitálható
Kikiáltási ár:
600 Ft
1,55
1,71
Minimális ajánlat:
600 Ft
600 700 800
1963-1984 Rév Mária (1927-2010) 9 munkája (különlenyomatok): 1963 A burzsoázia kialakulásának ábrázolása Szaltikov-Scsedrin műveiben.; 1973 Divergences et analogies dans la réception de l'oeuvre littéraire au point de vue sociale.; 1975 Az élet köznapiságának ábrázolása az orosz és a francia irodalomban.; 1977 Világképváltozás és szerkezeti összefüggés a századforduló orosz és francia novellájában.; 1984 A szovjet irodalom Magyarországon a nyolcvanas évek elején.; 1984 Elbeszélés és dráma kölcsönhatása Csehov munkáiban.; +3 orosz nyelvű. Mindegyik a szerző, Rév Mária (1927-2010) irodalomtörténész által Hollós Attila (1933-2023) nyelvész részére DEDIKÁLT példányok!
21417.

1963-1984 Rév Mária (1927-2010) 9 munkája (különlenyomatok): 1963 A burzsoázia kialakulásának ábrázolása Szaltikov-Scsedrin műveiben.; 1973 Divergences et analogies dans la réception de l'oeuvre littéraire au point de vue sociale.; 1975 Az élet köznapiságának ábrázolása az orosz és a francia irodalomban.; 1977 Világképváltozás és szerkezeti összefüggés a századforduló orosz és francia novellájában...

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Dr. Ottó József: Ifjúsági játékok középiskolák számára. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 2 sztl. lev.+ 160+(2) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, az elülső szennylap és a címlap kissé sérült, a címlap kijár.
21418.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
21419.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
21421.

Licitálható
Kikiáltási ár:
600 Ft
1,55
1,71
Minimális ajánlat:
600 Ft
600 700 800
Kálmán, Vera:  Csárdás. Der Tanz meines Lebens. (Dedikált.) (München, 1986). Universitas Verlag (Druck: Jos. C. Huber, Diessen). 230 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első német kiadás. Dedikált: ,,Dr. Horváth István Nagy követ úr, aranyos magyar ember! Köszönöm, hogy itt volt a film Kálmán bemutató. Szeretettel: Vera Kálmán. Hamburg, 3. 4. 86". A jómódú oroszországi zsidó családba született Marija Mendelsons (1907-1999) családjával együtt a szovjet fordulat után Nyugatra költözött. A színésznő itt ismerte meg férjét, Kálmán Imrét, a magyar operett ünnepelt szerzőjét. Önéletrajzi könyvében a nemzetközi operettvilág számos részletéről is beszámol. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21422.

Kálmán, Vera: Csárdás. Der Tanz meines Lebens. (Dedikált.) (München, 1986). Universitas Verlag (Druck: Jos. C. Huber, Diessen). 230 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első német kiadás. Dedikált: ,,Dr. Horváth István Nagy követ úr, aranyos magyar ember! Köszönöm, hogy itt volt a film Kálmán bemutató. Szeretettel: Vera Kálmán. Hamburg, 3. 4. 86". A jómódú oroszországi zsidó családba ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Levendel Júlia - Horgas Béla:  Pár sor 1-6. [Műhelynapló.] (Dedikált és aláírt.) Budapest, 1983-1985. (Szerzők - Alföldi Nyomda). 92 + [4] p.; 91 + [5] p.; 93 + [3] p.; 93 + [3] p.; 6. kötet: 98 + [2] p. Egyetlen kiadás. Az összesen 3000 példányban készült sorozat első kötetének címoldalán dedikáció: ,,Kollár Albinékat szeretettel üdvözlik itt is. Horgas Béla [és más kézírással]: Levendel Júlia". A művész házaspár dráma- próza és lírakísérleteket, esszéket közlő sorozata hat füzetben teljes, a sorozat tipográfiáját. Szántó Tibor tervezte. A 2. kötet 25. oldalán ismeretlen kéztől származó jegyzet. Sorozatunkból hiányzik az 5. kötet. Prov.: Kollár Albin. [Kollár Albin (sz. 1949) pedagógus, a dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnázium alapító tanára és igazgatója.] Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány. Hozzá tartozik: [Aprónyomtatvány] Levendel Júlia és Horgas Béla közös, dedikált névjegykártyája. Az 1980-as évekből származó névjegykártyán a házaspár budapesti lakcíme és telefonszáma. Hátoldalán Levendel Júlia által írt dedikáció: ,,Szeretettel üdvözlünk Benneteket: Pár-sorék". Jó állapotú lap.
21423.

Levendel Júlia - Horgas Béla: Pár sor 1-6. [Műhelynapló.] (Dedikált és aláírt.) Budapest, 1983-1985. (Szerzők - Alföldi Nyomda). 92 + [4] p.; 91 + [5] p.; 93 + [3] p.; 93 + [3] p.; 6. kötet: 98 + [2] p. Egyetlen kiadás. Az összesen 3000 példányban készült sorozat első kötetének címoldalán dedikáció: ,,Kollár Albinékat szeretettel üdvözlik itt is. Horgas Béla [és más kézírással]: Levendel Júlia". ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
21424.

Licitálható
Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
Minimális ajánlat:
800 Ft
800 900 1 000
21425.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Zambra Alajos: Giovanni Battista Bodoni (Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1913. évi IV. füzetéből). Bp., 1913, Stephaneum Nyomda. 11 p.. Kiadói papírkötésben.
21426.

Licitálható
Kikiáltási ár:
100 Ft
0,26
0,29
Minimális ajánlat:
100 Ft
100 200 300
Farrére, Claude: Az örök élet háza. Ford.: Kállay Miklós. Békéscsaba, 1918, Tevan. Fantasztikus, misztikus regény. Átkötött félvászon kötés.
21427.

Licitálható
Kikiáltási ár:
500 Ft
1,30
1,43
Minimális ajánlat:
500 Ft
500 600 700

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft