Bendetz Móric: Grafológia a gyakorlatban. 70 analízis magyarázatokkal. 77 írásképpel. Bp., é.n. (cca 1940), Dr. Bendetz és Társa, 220 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, néhány kissé sérült lappal.
Kultura és Tudomány sorozat 2 kötete: Kant-breviarium. Kant világnézete és életfelfogása. Összeáll.: Gross Félix. Ford.: Polgár Gyula. + Benedek Marcell: A modern világirodalom 1800-1920. Bp., 1917-1920, Franklin-Társulat. Kiadói félvászon-kötés / kartonált papírkötés, az egyik kötet gerincen kisebb sérülésekkel, sérült kiadói papírborítóban.
Jakubovich Emil: A székely rovásírás legrégibb ábécéi. A Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai 35. sz. Bp., 1935, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 16 p.+ IV t. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
Harsányi Zsolt: Ember küzdj'... Madách életének regénye. I-III. köt. Bp.,1942,Singer és Wolfner. 4. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítókban, kissé kopott borítókkal.
Bitó László 5 műve. Mind a szerző, Bitó László (1934-2021) író, kutatóorvos által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példányok. Polcz Alaine - Bitó László: Az utolsó mérföld. Beszélgetés életről, halálról - testről és lélekről. Nádas Péter előszavával. Pécs, 2007, Jelenkor. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.; Káin zarándoklata. Külön...