Babits Emlékkönyv. Szerk.: Illyés Gyula. A Babits-bibliográfiát összeáll.: Sárkány Oszkár. Bp., 1941., Nyugat, (Hungária-ny.), 311+1 p.+16 (fekete-fehér) t. Számozott (2000/637.) példány. Kiadói kissé laza félvászon-kötésben, . Benne számos neves író munkájával, közte: Szabó Lőrinc, Szerb Antal, Tamási Áron, Márai Sándor, Móricz Zsigmond, Weöres Sándor, Illyés Gyula, Radnóti Miklós, Szép Ernő és m...
Vitéz Somogyváry Gyula munkái. Virágzik a mandula I-II. A Rajna ködbevész. Bp., 1941, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Günther, Agnes: A szent meg a rajongója. Ford.: Z. Tábori Piroska. I-II. köt. [Egy kötetben]. (Bp., 1935), Nova, 271+(1) p.; 270+(2) p. A borító Pályi Jenő munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban.
Edgar Wallace 5 regénye: A titokzatos banda.; A ,,Trója kincse".; A sötét ember.; A három igaz ember.; A fekete kisértet. Átkötött egészvászon- / félvászon-kötésben, változó állapotban.
Szentsei György daloskönyve I-II. kötet. Sajtó alá rendezte, az előszót és a jegyzeteket írta: Varga Imre. Bibliotheca Historica. Bp., 1977, Helikon. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés/kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + Virágénekek és mulatónóták. XVII. és XVIII. század. Összeáll. és jegyzeteket írta: Stoll Béla. Bp., 1956, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval...
Az Athenaeum Kézikönyvtára sorozat 3 kötete (irodalomtörténet): John Addington Symonds - Adolfo Bartoli: Az olasz nép és irodalom története.; Saintsbury [George] György: A franczia irodalom története.; James Sime: A német irodalom története. Bp., 1892-1900, Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban.
Magyar legendárium. Eredetiből fordította: Tormay Cecilia. Fametszetű képekkel Molnár C. Pál dísztette. Bp., Kir. M. Egyetemi Nyomda. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
Rejtő Jenő 6 db műve: A néma revolverek városa, Csontbrigád, Piszkos Fred, a kapitány, A három testőr Afrikában, A láthatatlan légió, Ezen egy éjszaka. Bp., 1965-1984 ,Albatrosz. Kiadói papírkötések, közte kopott borítókkal.
Magyar Shakespeare-tár I. kötet 3., 4. füzet, II. köt. 2-3. füzet + IX. kötet. Bp., 1908- 1916., Franklin - Klilán Frigyes. Kiadói papírkötések, sérült borítókkal, valamint kiadói aranyozott egészvászon-kötés.