Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 528

Az Ezeregy Éjszaka könyve, 9 db füzet (I./1., I./3., I./4., I./5., I./6., I./7., I./8., II./1., II./2.) [Bp.], é.n, [Genius]. Helbing Ferenc, Pólya Tibor, Prihoda István illusztrációival. Átkötött papírkötésben, változó állapotban, sérülésekkel, hiányzó címlappal.
21464.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Saáry Éva (1929-2014) geológus, utazó, költő, író, festő- és fotóművész, irodalmi szervező által 5 könyv. + 2 számozott kiadás (1. számú és 19. számú) + 1 egyéb könyv. Összesen 8 kötet. Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
21465.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
21466.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
Kozaryn, Zofia:  La lingua polacca. Grammatica - Esercizi - Letture. Torino, (1938). Societa Editrice Internazionale (Impronta Stabilimento Grafico). 11 + [1] + 662 + [2] p. Lengyel nyelvkönyv olasz anyanyelvűek számára a kezdetektől középfokú szintig, nyelvtani összefoglalókkal, feladatokkal és olvasmányokkal. A kötet végén részletes tárgymutató. Az első előzéken régi ajándékozási, az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. (Publicazioni dell'Istituto di Cultura Polacca, No. 1.) Aranyozott gerincű korabeli félmaroquin kötésben. Dekoratív, szép példány.
21467.

Kozaryn, Zofia: La lingua polacca. Grammatica - Esercizi - Letture. Torino, (1938). Societa Editrice Internazionale (Impronta Stabilimento Grafico). 11 + [1] + 662 + [2] p. Lengyel nyelvkönyv olasz anyanyelvűek számára a kezdetektől középfokú szintig, nyelvtani összefoglalókkal, feladatokkal és olvasmányokkal. A kötet végén részletes tárgymutató. Az első előzéken régi ajándékozási, az első nyomta...

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Aszlányi Károly:  Aludni is tilos. Regény. (Aláírt.) (Budapest, 1935). Nova Irodalmi Intézet (Friedmann Á. ny.) 335 + [1] p. Első kiadás. Az első nyomtatott oldalon a szerző saját kezű aláírása. Aszlányi Károly (1908-1938) író, újságíró. A humoros írásairól ismert Aszlányi Károly számos könyvét jelentette meg a két világháború közti minőségi ponyvakiadást gondozó Nova Irodalmi Intézet. Fantasztikus felütéssel kezdődő, spekulatív regénye főhőse egy szép reményű mérnök, Tóth Flórián, akinek különös képessége a leglehetetlenebb körülmények közötti álomba zuhanás. A humorosnak tűnő alapötlet azonban itt egy különös, melodramatikus fordulatokkal bíró társadalmi látlelet a kortárs Budapestről. A munka gondos alapossággal dolgozza ki Budapest szokatlan arculatát, ennek megfelelően a regény az 1930-as évek Budapestjének sajátos bédekkerként is forgatható. Aranyozott gerincű, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21468.

Aszlányi Károly: Aludni is tilos. Regény. (Aláírt.) (Budapest, 1935). Nova Irodalmi Intézet (Friedmann Á. ny.) 335 + [1] p. Első kiadás. Az első nyomtatott oldalon a szerző saját kezű aláírása. Aszlányi Károly (1908-1938) író, újságíró. A humoros írásairól ismert Aszlányi Károly számos könyvét jelentette meg a két világháború közti minőségi ponyvakiadást gondozó Nova Irodalmi Intézet. Fantasztiku...

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Simon István:  Gyümölcsoltó. Versek 1949-1963. Budapest, 1964. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda Vállalat). 1 t. (címkép) + 398 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Rusvay Tibornak szeretettel: Simon István". Simon István (1926-1975) költő, szerkesztő, országgyűlési képviselő, a Színművészeti Főiskola magyartanára. Gyűjteményes verseskötete karrierlépésekkel elismert politikai ódái jelentős részét közli. Tezla 4527. Prov.: Rusvay Tibor. [Rusvay Tibor (1926-2000) Déry-díjas irodalmár, pedagógus, váci helytörténész.] Kiadói egészvászon kötésben, enyhén hiányos, javított kiadói védőborítóban.
21469.

Simon István: Gyümölcsoltó. Versek 1949-1963. Budapest, 1964. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda Vállalat). 1 t. (címkép) + 398 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Rusvay Tibornak szeretettel: Simon István". Simon István (1926-1975) költő, szerkesztő, országgyűlési képviselő, a Színművészeti Főiskola magyartanára. Gyűjteményes verseskötete karrierlépésekkel elismert politikai ódái jelentős rész...

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
21470.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Veres Péter:  Próbatétel. Elbeszélések. (Dedikált.) [Budapest], 1951. Szépirodalmi Könyvkiadó (Athenaeum ny.) 154 + [2] p. Dedikált: ,,Dömötöréknek szeretettel Veres Péter. Budapesten, 1951. aug. 31". Veres Péter novellagyűjteménye a mezőgazdasági kollektivizálás problémakörét tematizálja, a gyűjtemény először 1950-ben jelent meg, példányunk a negyedik kiadásból való. Tezla 4057. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Jó példány.
21471.

Veres Péter: Próbatétel. Elbeszélések. (Dedikált.) [Budapest], 1951. Szépirodalmi Könyvkiadó (Athenaeum ny.) 154 + [2] p. Dedikált: ,,Dömötöréknek szeretettel Veres Péter. Budapesten, 1951. aug. 31". Veres Péter novellagyűjteménye a mezőgazdasági kollektivizálás problémakörét tematizálja, a gyűjtemény először 1950-ben jelent meg, példányunk a negyedik kiadásból való. Tezla 4057. Fűzve, színes, il...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Juhász Gyula:  Juhász Gyula összegyűjtött versei. [Budapest], 1943. Szukits Könyvkiadó (Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 399 + [1] p. Juhász Gyula verseskötetét Tolnai Gábor szerkesztette. A szerkesztő az utószóban ígéretet tesz egy következő, már a prózai életművet is közzé tevő Juhász Gyula-összes megjelentetésére, az azonban csak évtizedekkel később, és másik kiadónál jelent meg. Tezla 1635. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, feliratozott, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
21472.

Juhász Gyula: Juhász Gyula összegyűjtött versei. [Budapest], 1943. Szukits Könyvkiadó (Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 399 + [1] p. Juhász Gyula verseskötetét Tolnai Gábor szerkesztette. A szerkesztő az utószóban ígéretet tesz egy következő, már a prózai életművet is közzé tevő Juhász Gyula-összes megjelentetésére, az azonban csak évtizedekkel később, és másik kiadónál jelent me...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Erdélyi Tudományos Intézet 3 száma: Csík Lajos - Kállay Ernő: Vércsoportvizsgálatok kalotaszegi községekben. Kolozsvár, 1942, Minerva Rt. Kiadó papírkötésben, borító széle kissé foltos és tollas szám bejegyzéssel. + Enyedi György: Gismunda és Gisquardus széphistóriája. Kolozsvár, 1942, Minerva Rt. Kiadó papírkötésben, borító széle kissé foltos. + Biró Vencel: Gróf Mailáth Gusztáv Károly püspök a román szenátusban. Kolozsvár, 1942, Minerva Rt. Kiadó papírkötésben, borítón tollas szám bejegyzéssel.
21473.

Erdélyi Tudományos Intézet 3 száma: Csík Lajos - Kállay Ernő: Vércsoportvizsgálatok kalotaszegi községekben. Kolozsvár, 1942, Minerva Rt. Kiadó papírkötésben, borító széle kissé foltos és tollas szám bejegyzéssel. + Enyedi György: Gismunda és Gisquardus széphistóriája. Kolozsvár, 1942, Minerva Rt. Kiadó papírkötésben, borító széle kissé foltos. + Biró Vencel: Gróf Mailáth Gusztáv Károly püspök a r...

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Ujabb kori ismeretek tára. Tudományok és politikai társas élet encyclopaediája. II. kötet. Pesten, 1850, Heckenast Gusztáv, VI+666 p. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzéssel.
21474.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Ujabb kori ismeretek tára. Tudományok és politikai társas élet encyclopaediája. V. kötet. Pesten, 1853, Heckenast Gusztáv, VIII+664 p. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzéssel.
21475.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft