Fáy András szépirodalmi összes munkái. III köt.: A Bélteky-ház. Tanregény. I. kötet. ] Pest, 1844, Geibel Károly, 340 p. Kiadói egészvászon-kötés, posessori bejegyzéssel
[Kendi Miklós]: Grafológus automata. Minden kézírásból őszinte jellemrajzot készít. 126264 sz. magyar szabadalom. Bp., [1939], szerzői kiadás (Athenaeum-ny.), 7+(1) p.+ XXI (írásminta-mellékletek, hártyapapíron) t. Kiadói tűzött papírkötés.
Fáy András szépirodalmi összes munkái.V III köt.: A Régi pénzek vagy az erdélyiek Magyarországban. Bélteky-ház. Tanregény. I. kötet. ] Pest, 1844, Geibel Károly, 239p. félvászon-kötés,
Leopold Mozarts Briefe an seine Tochter. Im Auftrag der Mozartgemeinde in Salzburg hrsg. Otto Erich Deutsch und Bernhard Paumgartner. Salzburg - Leipzig, 1936, Verlag Anton Pustet. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben. A salzburgi Mozartgemeinde (Internationale Stiftung Mozarteum (ISM)) igazgatója, Prof. Josef Huttary (1871-1967) és titkára Alfed Heidl által a Wiener-Mozargemeinde elnöknőj...
Gróf Dessewffy József bizodalmas levelezése Kazinczy Ferenczczel 1793-1831. III. köt. Kiadta: Kazinczy Gábor. Gróf Dessewffy József irodalmi hagyományai I. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 2 sztl. lev.+ 389p. + hozzákötve: Kazinczy Ferenc levelezése Berzsenyi Dániellel 1808-1831. Pest, 1860 Heckenast 274p. félvászon-kötésben,
Mai magyar költők. A fiatal magyar költőnemzedék negyven lírikusának versei. Összeáll. és a bevezetést írta: Dr. Vajthó László. Bp.,1941, Dante. Kiadói félvászon-kötés, Benne József Attila, Dsida Jenő, Szabó Lőrinc, Weöres Sándor, Radnóti Miklós, Faludy György és mások verseivel. Számozott példány 130/150. Kiadói egészvászon kötésben javított gerinccel
3 db helytörténet témájú officina könyv: Erasmus és magyar barátai, Francia szellem a régi Magyarországon, Pest-budai múzsa. . Bp., 1930-1940 Kiadói papír kötésben, jó állapotban,
Modern könyvtár: Költői művek: Kosztolányi Dezső: A szegény kisgyermek panaszai, Berde Mária, Somlyó Zoltán, Giosué Carducci, Reinitz Béla versei. (közöttük első megjelenésekkel) Bp., é.n. Athenaeum Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben
Mai magyarok régi magyarokról. Összeáll. Fejtő Ferenc. Bp., 1991, Cserépfalvi. Reprint kiadás. A Szép Szó irodalmi folyóirat különszáma, József Attila A Dunánál c. versének első közlésével, valamint Móricz Zsigmond, Babits Mihály, Kassák Lajos, Ignotus Pál, Fejtő Ferenc, stb. történeti tárgyú érdekes írásaival. Kiadói egészvászon-kötésben,