Mai magyarok régi magyarokról. Összeáll. Fejtő Ferenc. Bp., 1991, Cserépfalvi. Reprint kiadás. A Szép Szó irodalmi folyóirat különszáma, József Attila A Dunánál c. versének első közlésével, valamint Móricz Zsigmond, Babits Mihály, Kassák Lajos, Ignotus Pál, Fejtő Ferenc, stb. történeti tárgyú érdekes írásaival. Kiadói egészvászon-kötésben,
Magyar földmérők arcképcsarnoka. A grafikus, Basilides Sándor (1901-1980) által DEDIKÁLT! Szerk.: Raum Frigyes. Bp., 1976, Budapesti Geodéziai és Térképészeti Vállalat. Kiadói egészvászon-kötésben.
Illyés Gyula: Hősökről beszélek... Szőnyi István képeivel. Budapest, (1945). Sarló kiadás (,,Pátria" Nyomda Rt.) 47 + [1] p. Illyés Gyula költeménye először 1933-ban jelent meg, Erdélyben, a szerző nevének feltüntetése nélkül. Az új kiadás előszavában Illyés Gyula a hosszú költemény születésének körülményeit részletezi, illetve indokolja, hogy a Babits esztergomi házában született költemény miért...
Mühlbeck Károly: Mühlbeck Károly vidám fejlécei. [Budapest], (1935). Uj Idők Szerkesztősége [4] p. + 78 t. (kétoldalas). Haránt alakú album. Mühlbeck Károly (1869-1943) grafikusművész, karikaturista a századforduló és a századforduló utáni évek meghatározó grafikusművésze. Ifjúsági könyvek illusztrációi mellett hetilapoknak is készített szatirikus rajzokat. Az Uj Idők képes családi folyóirat az 1...