Heinrich von Kleist: Amphitryon. Vígjáték Moliére nyomán. Ford.: Szabó Lőrinc. Az elülső borító elején a fordító, Szabó Lőrinc (1900-1957) Kossuth-díjas költő, műfordító autográf bejegyzésével, köztük névbejegyzésével, címével és a lánya, Gáborjáni Szabó Klára (1923-1972) színésznő telefonszámával. Bp.,[1939.],Singer és Wolfner, 97+3 p. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal (49. oldaltól...
Cs. Szabó László: Erdélyben. (Bp., 1940), Nyugat, 120 p. Első kiadás. A borító Lengyel Lajos munkája. Kiadói papírkötés, sérült kiadói papír védőborítóban, egy-két lap kissé foltos.
Nemes Mihály: A magyar jelmez és fejlődése dióhéjban. Rajzolta és írta Nemes Mihály. Pozsony-Budapest, (1902). Stampfel Károly kiadása (Eder István ny., Pozsony). 103 + [1] p. Első kiadás. Viselettörténeti kismonográfiánk szövegét oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyag kíséri, mely bemutatja a magyar viselet történeté a honfoglalás előtti időktől az 1960-as évekig. Az enyhén...
Cs. Szabó László: Egy gondolat bánt engemet... Fáy Dezső 12 kőrajzával. (Bp., 1936), Magyar Bibliofil Szövetség, 57+(1) p. Névre szóló példány (,,Ez a példány készült Fehér Béla, a Magyar Bibliofil Szövetség rendes tagja számára"). Kiadói kartonált papírkötés. foltos borító, foltos lapokkal.
Poe, Edgar Allen - Felvidéki, András (ill.): The Raven. Foreword by Lajos Borda and Ádám Bősze. Illustrated by András Felvidéki. [A 42. Nemzetközi Antikváriumi Kongresszus alkalmából megjelent angol nyelvű kiadvány] (Zebegény, 2016. Borda Antikvárium. Nalors Grafikai Műhely, Vác). [44] p. Egyetlen kiadás. Az 1947-ben alakult Nemzetközi Antikváriumi Szövetség (International League of Antiquarian B...
Szinnyei József: Magyar írók élete és munkái I-XIV. köt. Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése Utánnyomat Sorozata. Bp., 1980-1981., Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. Kiadói egészvászon-kötésben
Kós Károly: Varju-nemzetség. Bp., 1937, Révai. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, ex libris-szel: Szücs, Pál (1906 - 1969): "Ex libris Dr. Stéger Béla No. 396", klisé, papír, jelzett a dúcon, 13x6 cm
Kós Károly: Kalotaszeg. Bp., 1938, Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben.