Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 529

Heinrich von Kleist: Amphitryon. Vígjáték Moliére nyomán. Ford.: Szabó Lőrinc. Az elülső borító elején a fordító, Szabó Lőrinc (1900-1957) Kossuth-díjas költő, műfordító autográf bejegyzésével, köztük névbejegyzésével, címével és a lánya, Gáborjáni Szabó Klára (1923-1972) színésznő telefonszámával. Bp.,[1939.],Singer és Wolfner, 97+3 p. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal (49. oldaltól.)
21175.

Heinrich von Kleist: Amphitryon. Vígjáték Moliére nyomán. Ford.: Szabó Lőrinc. Az elülső borító elején a fordító, Szabó Lőrinc (1900-1957) Kossuth-díjas költő, műfordító autográf bejegyzésével, köztük névbejegyzésével, címével és a lánya, Gáborjáni Szabó Klára (1923-1972) színésznő telefonszámával. Bp.,[1939.],Singer és Wolfner, 97+3 p. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal (49. oldaltól...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Cs. Szabó László: Erdélyben. (Bp., 1940), Nyugat, 120 p. Első kiadás. A borító Lengyel Lajos munkája. Kiadói papírkötés, sérült kiadói papír védőborítóban, egy-két lap kissé foltos.
21176.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Nemes Mihály:  A magyar jelmez és fejlődése dióhéjban. Rajzolta és írta Nemes Mihály. Pozsony-Budapest, (1902). Stampfel Károly kiadása (Eder István ny., Pozsony). 103 + [1] p. Első kiadás. Viselettörténeti kismonográfiánk szövegét oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyag kíséri, mely bemutatja a magyar viselet történeté a honfoglalás előtti időktől az 1960-as évekig. Az enyhén foltos címlevél verzóján kisebb erősítés, néhány oldalon aláhúzások, széljegyzetek. (Stampfel-féle tudományos zseb-könyvtár, 147-148. szám.) --- Hozzákötve: Rakodczay Pál:  Dramaturgia. Pozsony-Budapest, 1902. Stampfel Károly kiadása (Wigand F. K. ny., Pozsony). 68 + [4] p. (Stampfel-féle tudományos zseb-könyvtár, 107. szám.) --- Hozzákötve: Schmidt Márton:  Lélektan. Budapest, 1911. Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal - Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. (Korvin Testvérek ny.) 68 p. Schmidt Márton (1865-1932) bölcseleti doktor, főgimnáziumi tanár illusztrált, bevezető jellegű munkájának első kiadása a Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 109. köteteként, 1902-ben jelent meg. Példányunk a második kiadásból való. --- Hozzákötve: Schmidt Márton:  Logika. Budapest, 1911. Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal - Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. (Korvin Testvérek ny.) 64 p. Schmidt Márton (1865-1932) bölcseleti doktor, főgimnáziumi tanár illusztrált, bevezető jellegű munkájának első kiadása a Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 80. köteteként, 1901-ben jelent meg. Példányunk a második kiadásból való. ? Tudományos kolligátumunk három művének címlapján régi tulajdonosi bejegyzés, az első előzéken kézzel írt tartalomjegyzék, a kötet fűzése a hátsó előzéke előtt meggyengült. Feliratozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
21177.

Nemes Mihály: A magyar jelmez és fejlődése dióhéjban. Rajzolta és írta Nemes Mihály. Pozsony-Budapest, (1902). Stampfel Károly kiadása (Eder István ny., Pozsony). 103 + [1] p. Első kiadás. Viselettörténeti kismonográfiánk szövegét oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyag kíséri, mely bemutatja a magyar viselet történeté a honfoglalás előtti időktől az 1960-as évekig. Az enyhén...

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Gáspár Sándor: Dani. Kádár Jánosnak DEDIKÁLT! H.n., 1975. Vászonkötésben, jó állapotban.
21178.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Cs. Szabó László: Egy gondolat bánt engemet... Fáy Dezső 12 kőrajzával. (Bp., 1936), Magyar Bibliofil Szövetség, 57+(1) p. Névre szóló példány (,,Ez a példány készült Fehér Béla, a Magyar Bibliofil Szövetség rendes tagja számára"). Kiadói kartonált papírkötés. foltos borító, foltos lapokkal.
21179.

Cs. Szabó László: Egy gondolat bánt engemet... Fáy Dezső 12 kőrajzával. (Bp., 1936), Magyar Bibliofil Szövetség, 57+(1) p. Névre szóló példány (,,Ez a példány készült Fehér Béla, a Magyar Bibliofil Szövetség rendes tagja számára"). Kiadói kartonált papírkötés.
foltos borító, foltos lapokkal.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
Tormay Cecile: Virágok városa - Szirének hazája. Jaschik Álmos rajzaival. (Bp.), 1935, Genius, 189+(1) p. Első kiadás. Kiadói zsinórfűzéses, hártyapapír borítású kartonált kötésben, kopott borítóval, laza fűzéssel, ex libris-szel.
21180.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Poe, Edgar Allen - Felvidéki, András (ill.):  The Raven. Foreword by Lajos Borda and Ádám Bősze. Illustrated by András Felvidéki. [A 42. Nemzetközi Antikváriumi Kongresszus alkalmából megjelent angol nyelvű kiadvány] (Zebegény, 2016. Borda Antikvárium. Nalors Grafikai Műhely, Vác). [44] p. Egyetlen kiadás. Az 1947-ben alakult Nemzetközi Antikváriumi Szövetség (International League of Antiquarian Booksellers - ILAB) Budapesten tartotta 42. kongresszusát, 2016-ban. Az összesen 150 példányban készült, angol nyelvű bibliofil kiadványunk a kongresszus résztvevői számára készült, Felvidéki András grafikusművész színes rajzaival. Borda Lajos és Bősze Ádám antikváriumi vezetők az előszóban kitérnek rá, hogy az ünnepi kiadványhoz miért éppen Edgar Allen Poe ,,Holló" című költeményét választották. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Szép példány.
21181.

Poe, Edgar Allen - Felvidéki, András (ill.): The Raven. Foreword by Lajos Borda and Ádám Bősze. Illustrated by András Felvidéki. [A 42. Nemzetközi Antikváriumi Kongresszus alkalmából megjelent angol nyelvű kiadvány] (Zebegény, 2016. Borda Antikvárium. Nalors Grafikai Műhely, Vác). [44] p. Egyetlen kiadás. Az 1947-ben alakult Nemzetközi Antikváriumi Szövetség (International League of Antiquarian B...

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Szinnyei József: Magyar írók élete és munkái I-XIV. köt. Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése Utánnyomat Sorozata. Bp., 1980-1981., Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. Kiadói egészvászon-kötésben
21182.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 500 Ft
19,43
21,43
Minimális ajánlat:
7 500 Ft
7 500 9 000 10 000
Téka sorozat 47 kötete. Bukarest, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötések, változó állapotban, közte kopott borítókkal.
21183.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,25
15,71
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Kós Károly: Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Bp.,[1929.],Genius,(Révai-ny.), 88 p.+60 (Erdély témájú linómetszetek 38 levélen) t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, ex libris-szel: Szücs, Pál (1906 - 1969): "Ex libris Dr. Stéger Béla", klisé, papír, jelzett a dúcon, 13x6 cm.
21184.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Kós Károly: Varju-nemzetség. Bp., 1937, Révai. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, ex libris-szel: Szücs, Pál (1906 - 1969): "Ex libris Dr. Stéger Béla No. 396", klisé, papír, jelzett a dúcon, 13x6 cm
21185.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Kós Károly: Kalotaszeg. Bp., 1938, Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben.
21186.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft