Gustave Flaubert: Szalambó. Ford.: Bartócz Ilona. Szász Endre illusztrációival. Bp., 1965, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói kartontokban. Számozott (829./1100) példány.
Láng Aemilius: Gallus. Ad fabulam W. A. Beckerii in usum studiosae iuventutis ad privatam Romanorum vitam cognoscendam. Bibliotheca Iuventutis. Bp., 1914, Szent István-Társulat, 132 p. Szövegközi illusztrációkkal. Latin nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen sérüléssel, a borítón folttal.
Dóczi [Dóczy] Lajos: Goethe költeményei. Ford.: - - . Dóczi Lajos munkái X. köt. Bp., 1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. (Franklin-ny.), 504 p. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincen kisebb sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Arany János balladái Zichy Mihály rajzaival 2 db. [Bp.], [2000], Laude Kiadó. Az 1896. évi kiadás (Bp., Franklin Társulat) reprintje. Díszes, kartonált papírkötésben,
Bánffy Miklós: És híjjával találtattál I-II. köt.; Reggeltől estig. Kolozsvár,én.-1934,Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötésben, az első két kötet gerince, borítója foltos, az egyik gerincén kis sérüléssel.
Németh László: Az emberi színjáték. (1928) 1-2. kötet. Új magyar regények. Bp.,(1944),Franklin, 450+335 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, az első kötet kiadói papír védőborítóban.
Magyar és német zsebszótár. Közre bocsátá a' Magyar Tudós Társaság. Első, vagy magyar-német rész. Antal Mihály ügyelése alatt. Tudnivalók: [Toldy] Schedel Ferencz. Előszó: Vörösmarty Mihály, [Toldy] Schedel Ferencz. Budán, 1838.,Magyar Kir. Egyetem' betűivel, VIII+790+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, névbejegyzésel, a lapokon apró, szúette lyukakkal, sérülésekkel.
Passuth László: Tornyok árnyékában. (Dedikált!) Bp., 1977, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Passuth László (1900-1979) író, műfordító által Zágoni Jenő (1937-2015) erdélyi magyar bibliográfus, művelődéstörténeti szakíró, baptista egyháztörténet-kutató, eszperantista részére dedikált példány.