Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 528

Veres Péter:  Olvasónapló. (Dedikált.) Budapest, 1962. Szépirodalmi Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). Dedikált: ,,Rusvay Tibornak Veres Péter. Vác, 1969. II. 28." 334 + [2] p. Első kiadás. Veres Péter (1897-1970) író, politikus, a Magyar Írószövetség elnöke. A koalíciós idők végétől politikai értelemben háttérbe szorult. Olvasónaplója egy sokat olvasó, széles látókörű, ám önmagát korántsem irodalmárnak tartó hozzászóló benyomását kelti, aki a magyar és világirodalom számos klasszikus alkotásához fűz gondolatokat, illetve véleményt mond a parasztábrázolás és a realizmus kérdésének irodalompolitikailag korántsem veszélytelen témáihoz. Az írások egy része korábban folyóiratokban jelent meg. Tezla 4074. Prov.: Rusvay Tibor. [Rusvay Tibor (1926-2000) tatabányai, ceglédi és váci gimnáziumi tanár, váci helytörténész, a Váci Múzeum Egyesület titkára.] Urai Erika által tervezett, aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, enyhén hiányos, enyhén sérült kiadói védőborítóban.
21539.

Veres Péter: Olvasónapló. (Dedikált.) Budapest, 1962. Szépirodalmi Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). Dedikált: ,,Rusvay Tibornak Veres Péter. Vác, 1969. II. 28." 334 + [2] p. Első kiadás. Veres Péter (1897-1970) író, politikus, a Magyar Írószövetség elnöke. A koalíciós idők végétől politikai értelemben háttérbe szorult. Olvasónaplója egy sokat olvasó, széles látókörű, ám önmagát korántsem irodalm...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Lukács Mansvét:  Arkangyal pallósa vagy szabadulás az ördögi italtól. Kolozsvár, 1938. Erdélyi Római Katolikus Népszövetség (Tipografia Gloria). 31 + [1] p. Egyetlen kiadás. Falusi történet az alkohol pusztító hatásairól, tizenkét fejezetben. Példányunk fűzése enyhén meglazult. (Falu-füzetek, 1. szám.) Monoki 3725. Fűzve, keretmintás kiadói borítóban.
21540.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
1928 Nyugat irodalmi folyóirat XXI. évf. 1-2. kötet. Főszerk.: Ignotus, szerk.: Babits Mihály, Gellért Oszkár, Osvát Ernő. Bp., 1928., Hungária, 8+906 p.+ 2t. ;8+850 p.+1 t. Benne Gellért Oszkár, és Tóth Árpád fekete-fehér portréjával. Átkötött félvászon-kötések, kopott, foltos borítóval, a 2. kötetben foltos lapokkal.
21541.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
21542.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Ady-könyv. Dokumentumok az Ady-kérdéshez. Összegyűjtötte és sajtó alá rendezte Reiter László. Bp.,1924., Amicus, 1 t. (címkép)+128 p.+6 (beragasztott képek, kézirat másolatok) t. Bekötött eredeti papírborítóval. Korabeli átkötött félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, javított elülső papírborítóval, kissé foltos lapokkal, néhány ceruzás bejelöléssel, ex libris bejegyzéssel.
21543.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Illés József: Nyilvánosság. Bp., [1930], szerzői kiadás (Ujságüzem-ny.), 64 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérülésekkel, a címlapon névbejegyzéssel. Ritka!
21544.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Kincs István: Magyar ég alatt. Rajzok és elbeszélések. Kőszeg, é.n., Emericanum Irod. és Nyomdai R.T., 208+(4) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
21545.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Ipolyi Arnold: Veresmarti Mihály XVII. századi magyar iró élete és munkái. I-II. köt. Korrajz a hitujitás idejéből. Házi Könyvtár XVIII-XIX. Bp., 1875., Szent István-Társulat, (Athenaeum-ny.), XX+320 p., 321-692 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, gerinccel és kötéssel, foxing foltos lapokkal.
21546.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
21547.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
21548.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
21549.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
21550.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft