Bánfi Zsigmond: Tanulmányok. Beöthy Zsolt előszavával. Bp., 1895, Singer és Wolfner, VIII+287+1 p. Átkötött félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, festett lapélekkel.
Kovács Ida (szerk.): "Nézzék meg ezt a fotográfiát!" - Karinthy Frigyes összes fényképe (ikonográfia). Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés, borítón törésnyomokkal, kötés megtört.
Németh László: A tanügy rendezése. [Tanulmány.] Budapest, 1945. Sarló (Hungária Nyomda Rt.) 32 p. Első kiadás. Németh László (1901-1975) író, drámaíró, esszéíró, szerkesztő, a XX. századi magyar gondolkodás meghatározó alakja tanügyi röpiratában a hazai pedagógia átfogó reformjára tesz javaslatot, többek között a 18 éves korig tartó tankötelezettség eszméjével, a koedukált tanítás rendjének felve...
Xenophón: Kürosz nevelkedése. Anabázis. Ford.: Fein Judit. Bibliotheca Classica. Bp., 1979, Európa. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón kis szakadásokkal. Megjelent 1450 számozott példányban. ,,Ez a könyv a(z) 1552. számú példány" (valószínűleg hibás számozás).