Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 528

Kovács Ida (szerk.): "Nézzék meg ezt a fotográfiát!" - Karinthy Frigyes összes fényképe (ikonográfia). Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés, borítón törésnyomokkal, kötés megtört.
21600.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Németh László:  A tanügy rendezése. [Tanulmány.] Budapest, 1945. Sarló (Hungária Nyomda Rt.) 32 p. Első kiadás. Németh László (1901-1975) író, drámaíró, esszéíró, szerkesztő, a XX. századi magyar gondolkodás meghatározó alakja tanügyi röpiratában a hazai pedagógia átfogó reformjára tesz javaslatot, többek között a 18 éves korig tartó tankötelezettség eszméjével, a koedukált tanítás rendjének felvetésével, a lexikális tudás mindenhatóságába vetett hit kétségbe vonásával, és egy új, gyakorlati, illetve közösségi szempontokat figyelembe vevő tantárgyi struktúra felvetésével. Tezla 2815. Fűzve, feliratozott, gerincén javított kiadói borítóban.
21601.

Németh László: A tanügy rendezése. [Tanulmány.] Budapest, 1945. Sarló (Hungária Nyomda Rt.) 32 p. Első kiadás. Németh László (1901-1975) író, drámaíró, esszéíró, szerkesztő, a XX. századi magyar gondolkodás meghatározó alakja tanügyi röpiratában a hazai pedagógia átfogó reformjára tesz javaslatot, többek között a 18 éves korig tartó tankötelezettség eszméjével, a koedukált tanítás rendjének felve...

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Fekete Gyula: Vérem, magyar kannibálok. Vádirat a jövő megrablásáról. 348p. Bp., 1992. Püski. Kiadói papírkötésben DEDIKÁLT
21602.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Tollas Tibor: Évgyűrűk -- versei. München, 1979. Nemzetőr, Kiadói papírkötésben 96p. DEDIKÁLT!
21603.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Xenophón: Kürosz nevelkedése. Anabázis. Ford.: Fein Judit. Bibliotheca Classica. Bp., 1979, Európa. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón kis szakadásokkal. Megjelent 1450 számozott példányban. ,,Ez a könyv a(z) 1552. számú példány" (valószínűleg hibás számozás).
21604.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
21608.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Szász Károly: Költemények Szász Károlytól. I-II. kötet (egybekötve) Első kiadás. Pest, 1861. Heckenast Gusztáv. Első kötet: Ifjuság és szerelem - Élet, család, emlékezés. 246 l., Második kötet: Természet. Búbánat. Haza, történet. 258 l., 1 lev. Kopottas, aranyozott, vaknyomásos kiadói piros félvászon kötésben. Zichy Imre (1909-1999) balkezes amatőr teniszező, gróf és feltaláló. pecsételt ex librisével
21609.

Szász Károly: Költemények Szász Károlytól. I-II. kötet (egybekötve) Első kiadás. Pest, 1861. Heckenast Gusztáv. Első kötet: Ifjuság és szerelem - Élet, család, emlékezés. 246 l., Második kötet: Természet. Búbánat. Haza, történet. 258 l., 1 lev. Kopottas, aranyozott, vaknyomásos kiadói piros félvászon kötésben. Zichy Imre (1909-1999) balkezes amatőr teniszező, gróf és feltaláló. pecsételt ex libris...

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Szerelmes versek. Világirodalmi antológia két évezred költészetéből. Képes Géza, Radnóti Miklós, Szemlér Ferenc, Vas István műfordításai. Budapest, (1941). Szukits Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) 139 + [3] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,E gyűjteményt angol, észt, finn, francia, görög, latin, német, olasz, orosz, román és spanyol versekből Képes Géza, Radnóti Miklós, Szemlér Ferenc és Vas István fordították. A kötete 1941 október és november havában, a Szukits könyvkiadó megbízásából a Hungária Nyomda Rt. nyomtatta, Lengyel Lajos terve szerint. A kötés Kner Erzsébet, a borítólap B. Csillag Vera munkája". Az első előzéken régi kereskedői könyvjegy, régi ajándékozási bejegyzés és tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
21610.

Szerelmes versek. Világirodalmi antológia két évezred költészetéből. Képes Géza, Radnóti Miklós, Szemlér Ferenc, Vas István műfordításai. Budapest, (1941). Szukits Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) 139 + [3] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,E gyűjteményt angol, észt, finn, francia, görög, latin, német, olasz, orosz, román és spanyol versekből Képes Géza, Radnóti Miklós, Szemlér Ferenc és Vas István f...

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Dr. Lux Elvira: Anyának születtem? A szerző, Lux Elvira (1929-2016) szexuálpszichológus, klinikai szakpszichológus által Mohás Lívia "Tippencs" (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2004, Szaktudás Kiadó Ház. Kiadói kartonált papírkötés, Mohás Lívia bejelöléseivel.
21611.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Dr. Th. H. Van De Velde: A tökéletes házasság élettana és megvalósítása. Ford.: Dr. Feldmann Sándor. Bp., 1926, Rozsnyai Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben,
21612.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Szigethy Gábor 2 kötete: Ruttkai. Bp, 1987, Terra-Kossuth Nyomda. + Latinovits. Bp., 1988, Officina Nova. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21613.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
21614.

Charles Bukowski: Erections, ejaculations, exhibitions and general tales of ordinary madness. Edited by Gail Chiarrello. San Franisco, 1979, City Lights Books. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Charles Bukowski (1920-1994) által saját kezűleg írt, rajzos ajánlással (Fuck it!), de az aláírása nélkül. / With autograph illustrated dedication of Charles Bukowski, but without ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43
Minimális ajánlat:
60 000 Ft
60 000 70 000 80 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft