Teleki László válogatott munkái I-II. Magyar Századok sorozat. Szerkesztette és a bevezető tanulmányt írta: Kemény G. Gábor. Bp., 1961, Szépirodalmi. Fekete-fehér képmellékletekkel. Kiadói egészvászon kötésben, gyűrött, szakadt papír védőborítóval. Megjelent 2300 példányban.
József Attila összes versei és műfordításai. Sajtó alá rendezte: Bálint György. Pérely Imre rajzaival. Bp., [1940], Cserépfalvi,(Pápai Ernő-Nagy Sándor-ny.), 544 p. Kiadói aranyozott kék egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Iványi Ferenc: A virrasztó. Bod Péter életének regénye 1712-1769. A szerző, Iványi Ferenc által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Erdélyi Írások. Bp.,1942, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés.
Vitályos László, Orosz László: Ady bibliográfia 1896-1970. Ady Endre önállóan megjelent művei és az Ady-irodalom. A Magyar Tudományos Akadémia könyvtárának kiadványai. Bp., 1972, Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Kiadványa. Megjelent 800 példányban. Volt könyvtári példány. Átkötött.
Babiczky Béla: Könyvtári feldolgozó munka II. rész -Osztályozás és szakkatalógus-szerkesztés A Tanítóképző Intézet II. évfolyama számára (népművelő-könyvtáros-szak) : Bp., 1973. Tankönyvkiadó. Sérült papírkötésben
Kornis Mihály: Napkönyv. Történetünk hőse. A szerző, Kornis Mihály (1949-) József Attila-díjas író, drámaíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1994, Pesti Szalon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Nagy Karola: Itt voltam... Egy lélek vándorlása és elhamvadása. Benedek Marcell előszavával Sajtó alá rendezte és életrajzi adatokkal ellátta Benamy Sándor Bp. (1934.) Epocha. 1 t. 306 l. Nagy Karola (1906-1933) erdélyi magyar író, újságíró a Brassói Lapok, Népújság és bukaresti lapok munkatársa volt. A nagyon fiatalon elhunyt író életművének egyetlen teljes kiadása a kötet. Kiadói, laza egészvász...
Bíró József 4 műve. A szerző, Bíró József (1951- ) költő, író, képzőművész által Ladányi József (1955-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példányok. A Tükörmáglya c. kötetben a szerző Ladányi Józsefhez írt autográf levelével. Szájzár. Három könyv. (1985-1995.) Bp., 1997, Új Mandátum - Hatodik Síp Alapítvány. Kiadói papírkötés..; Kado. Bp., 2007, Orpheusz. Kiadói papírkötés.; Vénusz légycsapója. B...
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.