Kós Károly: Az országépítő. Történeti regény. Bp., 1936, Révai, 438 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon kötés, kissé koszos, sérült borítóval, sérült könyvtesttel. Dr. Somogyi-Tóth J. ex librisével.
Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1894, 4 sztl. lev.+224 p. Harmadik kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, az utolsó lap és a szennylapok foltosak.
Mikszáth Kálmán: Az apró gentry és a nép. Harmincz kis elbeszélés. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1893, VIII+243 p. Harmadik kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, foltos szennylapokkal.
Mikszáth Kálmán: Tavaszi rügyek. Elbeszélések az ifjúságról. Mikszáth Kálmán Munkái 5. köt. Bp., 1893, Révai, 4 sztl. lev.+ 218+(2) p. Második kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, az utolsó két lap kijár, foltos lapokkal.
Mikszáth Kálmán: Pipacsok a búzában. Tizennyolcz elbeszélés. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1893, Révai, 3 sztl. lev.+230+2 p. Második kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, és néhány foltos lappal, egy lapon bejelöléssel, névbejegyzéssel.
Mikszáth Kálmán: A beszélő köntös. A lohinai fű. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1893, Révai, 3 sztl. lev.+214+2 p. Második kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, egy lapon szakadással.
Mikszáth Kálmán: A tekintetes vármegye. Igaz történetek. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1896, Révai, 4 sztl. lev.+ 172 p. Negyedik kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, két üres lapon ceruzás firkával.
Jókai Mór: Petki Farkas leányai. Regényes kép a multból. Háromszéki leányok. Novella. A két szász. Történeti humoreszkek. Bp., 1887, Franklin, 175+1 p. 4. kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, Jókai Mór arcképével díszített egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, az elülső tábla alsó élén sérüléssel.
Arany János kisebb költeményei. Teljes gyűjtemény. I. köt. Bp., 1894, Ráth Mór, XVI+357 p. Kiadói dúsan aranyozott, festett, illusztrált kék egészvászon sorozatkötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, ajándékozási sorokkal, az elülső szennylapon szakadással.