Széles Klára 3 műve. Mind a 3 a szerző, Széles Klára (1936-) irodalomtörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Hálás utókor? Miskolc, 2000, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés.; Henszlmann Imre művészetelmélete és kritikusi gyakorlata. Irodalomtörténeti Füzetek 126. sz. MTA Irodalomtudományi Intézete. Bp., 1992., Argumen...
Csűrös Miklós 3 műve. Mind a kettő szerző, Csűrös Miklós (1944-2015) irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Pokoljárás és bohóctréfa. Tanulmány Kálnoky Lászlóról. Bp., 1988,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos.; "Lesz idő hogy visszatérhet." Bp., 1994, Kráter. Kiadói papírkötés, foltos. Bertó...
Ifj. Fazekas László: Tollal és szóval. (Dedikált!) Solt, 2008, szerzői kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző által dedikált példány.
Szepessy Ilona: Grubenfelsi Gruber Károly Antal, hazai német író élete és irodalmi működése. Székesfehérvár, 1918, Egyházmegyei Könyvnyomda, 4+121 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a könyvtest nagyrészt elvált a borítótól.
Bakos József: A magyar Comenius (Komensky)-irodalom II. Die Ungarische Comenius (Komensky) literatur II. Sárospataki Rákóczi Múzeum Füzetei 12-13. Sárospatak, 1957, (Borsodmegyei Nyomdaipari Vállalat-ny.), 64 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1200 példányban.
Wollanka József. Alxinger János élete és művei. Irodalomtörténeti tanulmány az osztrák felvilágosodás korából. Bp., 1897, Franklin, 74+2 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a borító szélén apró hiány, a gerincen kis szakadás, részben felvágatlan lapokkal.