Bodor Sarolta - Szíki Károly: Az akasztófa árnyékában. Ítélet Jobb László és társai perében. Abszurd --- időutazás. Szíki Károly fotóival. Az egyik szerző, Szíki Károly (1954-) színész, rendező, fotográfus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Eger, 2016, 4 Pont Nyomda Kft. Készült az 1956-os Emlékbizottság megbízásából. Kiadói papírkötés.
G. K. Chesterton Apolló szeme - The Eye of Apollo - Bulver- francia nyelvmester- The French Professor., Wilde Oszkár: Az odaadó barát - The devoted friend. (Kétnyelvű Klasszikus Könyvtár) Bp.,1921 Lantos. Kozma Lajos által tervezett papírborítóval 3 db Borítók elváltak
Jókai Anna: Mi ez az álom? A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1990, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Oppel Imre: A rekonstruálás lényege és módszere. Különlenyomat a "Protestáns Tanügyi Szemle" 1941. évi februári számából. Debrecen, 1941, Városi-ny., 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, foltos borítóval, "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel.
Heltai Jenő: Lumpáciusz Vagabundusz vagy a három jómadár. Nestroy bohózatos mesejátéka (1833). Három felvonás (előjáték és kilenc kép). A mai színpadra átírta és versbe szedte - -. Bp., 1943, Szerzői, Athenaeum, 163 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, a borítón kis kopásnyomokkal.
Adam Jackson: Az igazi szeretet 10 titka. Ősi kínai bölcsesség az életed kiteljesedéséhez. hn., 2004., Willtord Magyarország. Kiadói kartonált papírkötés.
Karinthy Frigyes: Két hajó. Elbeszélések. Új Egyetemes Regénytár. Bp.,1944, Új Idők (Singer és Wolfner.) Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Tóth László: Májusfa. Verses játék egy fölvonásban. Bp., 1923, Pallas, 81+(1) p.+3 t. A címlap és az illusztrációk Prihoda István munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy kijáró képtáblával. Megjelent 500 számozott példányban, ebből a 67. (a szerző aláírása nélkül).
Szerb Antal 2 műve: A varázsló eltöri pálcáját. Bp., 1948, Révai. Posztumusz első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, laza kötéssel, címlapon apró sérüléssel, azt követő lapok szélén apró szakadással.
Révész Béla: Negyvenöt miniatűr. Fáy Dezső illusztrációival. (Bp., 1922), Mentor (Globus-ny.), 214+(2) p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Fáy Dezső 15 egészoldalas fametszetével. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.