Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. I-V. kötet. Bp., 1984-1987, Helikon. Reprint kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Az I. kötetben kísérőfüzettel. Kiadói kartonált papírkötések, kiadói papírtokokban, jó állapotban.
Mátyás király öröksége - Késő reneszánsz művészet Magyarországon (16-17. század) I-II. kötet. Szerk.: Mikó Árpád és Verő Mária. Bp., 2008., Magyar Nemzeti Galéria. 390+268 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, mindkét kötet jó állapotban.
1909 Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola és az Orsz. Magyar Iparművészeti Társulat közlönye. Szerk.: Fittler Kamill, Györgyi Kálmán. XII. évfolyam. Bp., 1909, O. M. Iparművészeti Társulat. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Félvászon-kötésben, néhány kissé foltos lappal, intézményi bélyegzőkkel.
1910 Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola és az Orsz. Magyar Iparművészeti Társulat közlönye. Szerk.: Györgyi Kálmán. XIII. évfolyam. Bp., 1910, O. M. Iparművészeti Társulat. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, néhány kissé sérült lappal, a hátsó szennylap szakadt.
Kunstsammlungen F. von Parpart. Katalog zur Versteigerung vom 18. März bis zum 22. März 1912. Berlin, 1912. Rudolph Lepke`s Kunst-Aucitons-Haus, Művészeti aukciós katalógus 165p. Illusztrációkkal, Kiadói papírkötésben, kissé foltos lapokkal. / With illustrations, Publisher's paper binding, slightly stained pages.
Losonci Miklós: Magból erdő I-II (Losonci Breviárium) - Válogatott tanulmányok. A szerző, Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész által DEDIKÁLT példányok! Szentendre, 2006-2007, Bíró Family. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban