Weibliche Grazie. Band IV. Mit Beiträgen von Geh. Medizinalrat Professor Dr. Gustav Fritsch und Professor der Kunstgeschichte Dr. Bruno Meyer und 20 Malerischen Aktstudien von René Le Begue, H. Hildenbrand, Professor H. L. v. Jan, A. Lemonie, G. Plüschow, Otto Schmidt und Kunstmaler A. Schneider. Stuttgart,1904.,Klemm & Beckmann, 22 sztl. lev. + 20 (akt képek) t. Német nyelven. Kiadói szalagfűzött...
D. Udvari Ildikó - Szegő György: Magyar kárpitművészek. Hungarian Tapestry Artists. hn.,én., Magyar Kárpítművészek Egyesülete. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Der weibliche akt. Anmut, Schönheit und Grazie des weiblichen Körpers... Malerische Aktstudien nach der Natur in Farbendruck. 50 Freilicht-Aufnahmen von René Le Bégue, Professor H. L. v. Jan, Kunstmaler W. Hartwig, Kunstphotograph E. Schneider. Berlin, Hermann Schmidt's Verlag, 2 p. +49 t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, a zsinórfűzés hiányzik, a borító foltos, egy tábla hiánnyal.
Csányi Károly: Erdélyi török szőnyegek kiállításának leíró lajstroma. Írta - -, Csermelyi Sándor és Layer Károly közreműködésével. Bp., 1914, Országos Magyar Iparművészeti Múzeum, (Franklin-ny.), 92+2 p. + 21 t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült gerinccel, az első 8 lap kijár.
R. v. Oettingen . Werner Grote - Hasenbalg: Meisterstücke orientalischer Knüpfkunst. Neuberbeitet nach - - und ereitert von - -. Mappe II. [Berlin], én.,[Scarabaeus Verlag],2 p.+60 t. Német nyelven. Kiadói egészvászon mappa, több tábla hiánnyal (3,6,10,13-14,18-21,24-25,29-30,32,37,54), 3 tábla duplummal (33, 58, 59), néhány szakadt táblával, a hátoldalakon bejegyzésekkel, kissé kopott, kissé folt...
Szőts István: Röpirat a magyar filmművészet ügyében. Bp., (1945), Független-nyomda),87 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt, kopott, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
Kármán György: Violinkulcs a képernyőn. (Dedikált!) Bp., 1974, Zeneműkiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval. Megjelent 5000 példányban. A szerző, Kármán György (1933-2008) zongora- és orgonaművész, szerkesztő, az Országos Rabbiképző - Zsidó Egyetem tanára által dedikált példány.