Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 512

K. Sz. Sztanyiszlavszkij: A színész munkája. II. rész. Az alakítás iskolája. 1951, Művelt Nép. Félvászon kötés, ázásnyomokkal, kopottas állapotban.
20027.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
20028.

Nagy Gábor György festőművész és grafikus 3 db művészetét bemutató katalógus: Hemrik László: Nagy Gábor György. Pöttyös képek 1999-2009. Ericsson Galéria, Budapest, 2009-2010. H.n., é.n., Ráday Galéria és Kiadó. Kiadói papírkötés + Szurcsik József: Nagy Gábor György. Szándékos véletlenek. Klasszikus nyomatok 1992-2004. Verőce, 2005. H.n., é.n., Re-Noir Nyomda. Kiadói papírkötés + Készman József: N...

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Ézsiás István: Hommage á Moholy-Nagy. Kiállítási katalógus. Bp., 2003, Laczkó Dezső Múzeum, 4 sztl. lev. Kiadói papírkötés.
20029.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Ézsiás István: Hommage á Kassák. Kiállítási katalógus. Bp., 2003, Xantus János Múzeum, Kiadói papírkötés.
20030.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Mácsai István újabb képei. Kiállítási katalógus. Bp., 1997., Vigadó Galéria. Kiadói papírkötés.
20031.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
1983 Mácsai István válogatott képei. Kiállítás a Vigadó Galériában. Bp., 1992, Vigadó Galéria. + Mácsai István kiállítása a Csontváry-teremben. 1988. Mácsai István festményeinek reprodukcióival illusztrált 2 db katalógus. Kiadói papírkötés.
20032.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,74
7,43
Minimális ajánlat:
2 600 Ft
2 600 3 000 3 600
Tőkeiné Egry Margit-Lorányi Judit (szerk.): Tisztelet Gyarmathy Tihamérnak. Bp., 2005, Fővárosi Képtár. 36 p. Gyarmathy Tihamér műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés
20033.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
Lotz Károly emlékkiállításának képes tárgymutatója. 1833-1933. Budapest, 1933. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (Athenaeum Rt. ny.) 32 p. + 24 t. (kétoldalas). Lotz Károly (1833-1904) német származású magyar festő, a XIX. századi akadémiai portré- és falfestészet kiemelkedő egyénisége, klasszikus harmóniát tükröző mitológiai és történelmi festményei számos középületet díszítenek. Első gyűjteményes tárlatát 1905-ben rendezték a Műcsarnokban, majd 1916-ban az Ernst-Múzeum szervezett nagyobb Lotz-emlékkiállítást. A Műcsarnokban rendezett harmadik nagy Lotz-kiállítást Petrovics Elek rendezte, az életrajzot Ybl Ervin művészettörténész írta, az első jelentős Lotz-monográfia későbbi szerzője. Kötetünk képanyagának tanúsága szerint a harmadik tárlaton nagyobb hangsúlyt kapott Lotz Károly kiemelkedő aktfestészete. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20034.

Lotz Károly emlékkiállításának képes tárgymutatója. 1833-1933. Budapest, 1933. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (Athenaeum Rt. ny.) 32 p. + 24 t. (kétoldalas). Lotz Károly (1833-1904) német származású magyar festő, a XIX. századi akadémiai portré- és falfestészet kiemelkedő egyénisége, klasszikus harmóniát tükröző mitológiai és történelmi festményei számos középületet díszítenek. Első gyűjt...

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Perényi Imre:  Városépítés a Szovjetunióban. Budapest, 1947. Új Magyar Könyvkiadó (Dr. Móricz Miklós nyomda). 111 + [1] p. Egyetlen kiadás. Perényi Imre (1913-2002) Állami és Ybl-díjas építész urbanisztikai előadás-sorozata a Mérnöki Továbbképző Intézet 1947. évi tanfolyamán hangzott el. A gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal kísért munka rövid történeti áttekintés után a XX. század harmincas éveitől ismerteti a szovjet építészet formakincsét, megoldásait nagyívű terveit. A munka kiemeli annak jelentőségét, hogy a háborús károkat szenvedett városok jelenleg is folyó újjáépítésekor sokkal zöldebb, szellősebb városszerkezeteket terveznek. A kötet második felében Moszkva, Leningrád és Sztálingrád újjáépítésének szaktanulmányai. Az illusztrációs anyag egy része grandiózus látványterveket és alaprajzokat mutat be. Kötetünk képaláírásai angol és magyar nyelven készültek, a kötet elején angol nyelvű összefoglaló. Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20035.

Perényi Imre: Városépítés a Szovjetunióban. Budapest, 1947. Új Magyar Könyvkiadó (Dr. Móricz Miklós nyomda). 111 + [1] p. Egyetlen kiadás. Perényi Imre (1913-2002) Állami és Ybl-díjas építész urbanisztikai előadás-sorozata a Mérnöki Továbbképző Intézet 1947. évi tanfolyamán hangzott el. A gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal kísért munka rövid történeti áttekintés után a XX. század harmincas...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Enza Milanesi: A szőnyeg. Fordította: Jeney Margit. Műkincshatározó. Bp.,1995, Officina Nova. Első kiadás! Kiadói kartonált papírkötés,
20036.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Kós Károly-Szentimrei Judit-Nagy Jenő: Szilágysági Magyar Népművészet. Bukarest, 1974, Kriterion Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói védőborítóban.
20037.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Wartmann, W.: Albert Welti 1862-1912. Vollständiges Verzeichnis des graphischen Werkes mit den verschiedenen Plattenzuständen und Drucken. Bearbeitet von Dr. - -. Zürich, 1913., Zürcher Kunst-Gesellschaft. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé foltos borítóval.
20038.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft