Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 512

Borsos Béla: A "Magyarországi Műemlékek Ideiglenes Bizottságának" működése és a gyűjtemények kialakulásának kezdete. A szerző, szentgróthi Borsos Béla (1913-1991) építészmérnök, művészettörténész, egyetemi tanár által Pastinszky Miklós (1914-1986) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány! Különlenyomat. Bp., 1968, Magyar Műemlékvédelem, 43-64 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
20039.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
II. Pest Megyei Iparművészeti Tárlat Szendtendrei Képtár 1990. október 23 - 1991. január 5. Szerk. és összeáll.: Schenk Lea. [Vác], 1990, Országos Grafikai Műhely, 57+3 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
20040.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Vegyes művészeti témájú könyvtétel:  Szíj Rezső: A Szíj Rezső- Kovács Rózsa gyűjtemény. (Mosonmagyaróvár.) Mosonmagyaróvár, 1988., (Győr,Széchenyi-ny.),49 p. Kiadói papírkötés.;   Szentkúty Pál: A Fővárosi Könyvtár Szüry-Gyűjteménye. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 8 p.;   Szíj Rezső: Váci György. Különlenyomat. [Bp.], 1977, Kossuth, 11+1 p. Kiadói papírkötés.;   Bóna István - Dienes István - Gerevich László - Kovács Éva: Magyarországi művészet a IX. századtól a XII. század végéig. Különlenyomat. Bp., 1976., Akadémiai-ny., 237-242 p. Kiadói papírkötés.;   Ballenegger Zsuzsanna: Hormayr és a magyar romantika. hn., én., nyn., gépelt, 66 p. Papírkötés.
20041.

Vegyes művészeti témájú könyvtétel: Szíj Rezső: A Szíj Rezső- Kovács Rózsa gyűjtemény. (Mosonmagyaróvár.) Mosonmagyaróvár, 1988., (Győr,Széchenyi-ny.),49 p. Kiadói papírkötés.; Szentkúty Pál: A Fővárosi Könyvtár Szüry-Gyűjteménye. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 8 p.; Szíj Rezső: Váci György. Különlenyomat. [Bp.], 1977, Kossuth, 11+1 p. Kiadói papírkötés.; Bóna István - Dienes István - ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Nürnberg régi és új művészeti kiállításának képes tárgymutatója. 1929 november. Budapest, 1929. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (Athenaeum Rt. ny.) 43 + [1] p. + 32 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. A Nürnberg városa képzőművészeti örökségét bemutató tárlat a Bajorország és Magyarország közötti baráti kapcsolatok erősítése jegyében jött létre. A Műcsarnokban tartott nyitóünnepségen Hermann Luppe nürnbergi polgármester is beszédet mondott, és tiszteletét tette Ripka Ferenc főpolgármester és Klebelsberg Kuno kulturális miniszter is. A tárlat Nürnberg művészetének a késő gótikától a jelenkorig tartó szakaszát képviselte, Albrecht Dürertől a jelenkor modernista festőiig, szobrászati és iparművészeti anyagot is beleértve. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20042.

Nürnberg régi és új művészeti kiállításának képes tárgymutatója. 1929 november. Budapest, 1929. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (Athenaeum Rt. ny.) 43 + [1] p. + 32 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. A Nürnberg városa képzőművészeti örökségét bemutató tárlat a Bajorország és Magyarország közötti baráti kapcsolatok erősítése jegyében jött létre. A Műcsarnokban tartott nyitóünnepségen Hermann...

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
20043.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Somlyó György: Picasso. 1981, Európa. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20044.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
1914 Dorotheum Kunst Auktion aukciós katalógus 139 p + kb 40 t.
20045.

Licitálható
Kikiáltási ár:
400 Ft
1,04
1,14
Minimális ajánlat:
400 Ft
400 500 600
1935-1937 Max Perl aukciós katalógusok, 8 db (Auktion 135, 146, 149, 166, 168, 170, 195, 196.) Berlin, Max Perl. Kiadói papírkötés, változó állapotban, közte foltos borítóval.
20046.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Vintage Selection 2019-es katalógus, Kinszki, Angelo, Bak. stb művészi fotók. 76 + (12)p. Kiadói papírkötésben
20047.

Licitálható
Kikiáltási ár:
400 Ft
1,04
1,14
Minimális ajánlat:
400 Ft
400 500 600
Farbige Gemäldewiedergaben. Leipzig,1927,E. A. Seemann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
20048.

Licitálható
Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
Minimális ajánlat:
800 Ft
800 900 1 000
1941 Zaragozai nemzetközi fotókiállítás katalógusa benne magyar fopósok képeivel pl Angyalfi Andor, Fruskovszky Dezső, Veress Ferenc 52 p
20049.

Licitálható
Kikiáltási ár:
900 Ft
2,33
2,57
Minimális ajánlat:
900 Ft
900 1 000 1 200
20050.

Licitálható
Kikiáltási ár:
600 Ft
1,55
1,71
Minimális ajánlat:
600 Ft
600 700 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft