Jonathan Bourne: Lacquer - An International History and Collector's Guide. London (Hong Kong), 1984, Crowood, egészvászon kötés, kissé fakult papír védőborítóval, 256 p, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány, mely átfogó képet ad az antik lakktárgyak felismeréséről és gyűjtéséről.
Péter Kovács. (Kiállítási katalógus). Stuttgart, 1995, AL Galerie Gerlinde Walz. Kovács Péter műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
A Műveltség Könyvtára: A Művészet Könyve. II. rész,, A Zene fejlődéstörténete Írta: Lyka Károly-Kacsóh Pongrác. Bp., 1909, Athenaeum. Díszes, aranyozott egészvászon kötésben.