Könyvek: Judaika

Tételek száma: 48

20800.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86
Minimális ajánlat:
50 000 Ft
50 000 60 000 70 000
Avraham Even-Shoshan: Ha Milon HeHadash/The new dictonary. 5 Volumes. Jerusalem, 1956-1957., Kiryat Sefer. Héber nyelven. Kiadói félvászon-kötések, kopott borítókkal.
20801.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
20802.

Licitálható
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
56,99
62,86
Minimális ajánlat:
22 000 Ft
22 000 26 000 30 000
A házassági jogról szóló 1894: XXXI. törvénycikk kiegészítéséről és módosításáról valamint az ezzel kapcsolatban szükséges fajvédelmi rendelkezésekről. (1941: XV. törvénycikk.) Házasságkötési tilalom nem zsidók és zsidók között. Házasság előtt szükséges orvosi vizsgálat. Házasodási kölcsön. Összeáll.: és népszerűen ismerteti: Dr. Luzsicza Géza. Bp.,(1941.), Orsz. Közp. Közösségi Nyomda Rt., 53+3 p. A hátsó borítón: Siegeriszt Lajos Könyvkiadó és Könyvterjesztő Vállalat. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
20803.

A házassági jogról szóló 1894: XXXI. törvénycikk kiegészítéséről és módosításáról valamint az ezzel kapcsolatban szükséges fajvédelmi rendelkezésekről. (1941: XV. törvénycikk.) Házasságkötési tilalom nem zsidók és zsidók között. Házasság előtt szükséges orvosi vizsgálat. Házasodási kölcsön. Összeáll.: és népszerűen ismerteti: Dr. Luzsicza Géza. Bp.,(1941.), Orsz. Közp. Közösségi Nyomda Rt., 53+3 p...

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
Vekerdy Tamás: Zsidó könyv. Töredékek zsidó-ügyben. 1956. Laikus töredékek a liberális gondolatról. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Ursa Minor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20804.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Koren Talmud Bavli. The Noé Edition. Vol. 20: Tractate Sota. Commentary by Rabbi Adin Even-Israel Steinsaltz. Jerusalem, 2015, Shefa Foundation - Koren Publishers. Angol és héber nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói pauszpapír védőborítóban, jó állapotban. / In English and Hebrew language. Hardcover, with dust jacket, in good condition.
20805.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
20806.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Deutsch Gábor: Elmondjuk nektek. Magyar és héber nyelven DEDIKÁLT! Komoróczy Géza ajánlásával. Bp., 2008, Gabbiano. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20807.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Kieselbach Anita, Molnos Péter (szerk.): Tamás könyve. Történeti kutatás: Anna Maria Hábermann. Bp., (2009), Kieselbach. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban, gazdag képanyaggal illusztrált.
20808.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
20809.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Weisz Gábor: Rachel. Imák zsidó nők számára. Dr. Fischer Gyula pesti izr. hitközségi rabbi közreműködésével írta - - , a pécsi izr. hitközség titkára. Patai József templomi énekeivel. Függelék: Szombati imádságok héber és magyar nyelven. Bp., 1908, Schwarz Ignácz, 255 p.; 111 p. Magyar és héber nyelven. Aranyozott egészbőr-kötésben, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé koszos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal, több lap (33-48. old.) kijár.
20810.

Weisz Gábor: Rachel. Imák zsidó nők számára. Dr. Fischer Gyula pesti izr. hitközségi rabbi közreműködésével írta - - , a pécsi izr. hitközség titkára. Patai József templomi énekeivel. Függelék: Szombati imádságok héber és magyar nyelven. Bp., 1908, Schwarz Ignácz, 255 p.; 111 p. Magyar és héber nyelven. Aranyozott egészbőr-kötésben, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé koszos lapokkal, lapsz...

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Izrael könyörgései. Ford.: Deutsch Henrik. Átdolgozta: Schill Salamon. Bp., 1902, Singer és Wolfner, (Márkus Samu-ny.), XI+461+IV p. 20. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlapon: "O[rszágos] I[zraelita] Tanító-Egyesület Budapest" bélyegzésével.
20811.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft