Könyvek: Judaika

Tételek száma: 48

... és beszéld el a fiadnak ... Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás felvételeivel, Scheiber Sándor szövegével. Bp., 1984, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
20824.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
A zsidók egyetemes története 6 kötetben - 1. kötet. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel. I. Kötet, második kiadás. I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva (1500 körül a rendes időszámítás előtt) a babyloniai fogságig (572-ig a rendes időszámítás előtt). Bp., 1909. Phönix Irodalmi Rt. Egységes, festett, aranyozott, illusztrált kiadói szecessziós sérült egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, gerincen szakadással
20825.

A zsidók egyetemes története 6 kötetben - 1. kötet. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel. I. Kötet, második kiadás. I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva (1500 körül a rendes időszámítás előtt) a babyloniai fogságig (572-ig a rendes időszám...

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Walter Clay Lowdermilk: Palesztina. Az igéret földje. Sir. E. John Russell előszavával. Fordította: Lőw Éva. Bp., 1946, Hechaluc. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
20826.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Makai Emil Zsidó költők. Műfordítások Salamon ibn Gabirol, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes ibn Ezra, Ábrahám ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XIXIV. század. Bp., 1895. Singer és Wolfner. 230 p. Festett lapélekkel, aranyozott kopott egészvászon kötésben.
20827.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14
Minimális ajánlat:
4 600 Ft
4 600 5 500 6 000
Bereczky Albert:  A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen. Budapest, 1945. Református Traktátus Vállalat (Sylvester Rt. ny.) 44 + [4] p. Első kiadás. Bereczky Albert (1893-1966) református lelkész, későbbi református püspök összefoglalója a magyar nemzetet ért legsúlyosabb csapásnak tekinti a második világháború korát, ezen belül pedig külön kiemeli a zsidóüldözés rémtetteit, illetve a református egyház lehetőségekhez mért, mégis bátor kiállását a zsidóüldözés ellen - a kötet az általános politikai áttekintés után a református egyház állásfoglalásait, nyílt leveleit, tiltakozásait teszi közzé. A címoldalon és az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, feliratozott, sérült, javított kiadói borítóban.
20828.

Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen. Budapest, 1945. Református Traktátus Vállalat (Sylvester Rt. ny.) 44 + [4] p. Első kiadás. Bereczky Albert (1893-1966) református lelkész, későbbi református püspök összefoglalója a magyar nemzetet ért legsúlyosabb csapásnak tekinti a második világháború korát, ezen belül pedig külön kiemeli a zsidóüldözés rémtetteit, illetve a refor...

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Kiszely Gábor: Hallom, Izrael... A másik Szentföld. DEDIKÁLT! 1996, Szent Gellért Egyházi Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20829.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Gerő László: Magyarországi zsinagógák. Bp., 1989, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói műbőr kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20830.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
20831.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Nicholas de Lange: A zsidó világ atlasza. Ford.: Dezső Tamás, és Hajnal Piroska. Bp.,1996, Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20832.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
20833.

Bereczky Albert: A magyar protestanizmus a zsidóüldözés ellen. (Hasonmás kiadás.) (Budapest, 1984). (Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya.) [2] + 44 + [2] p. Az 1944. év májusi első zsidódeportálásra való megemlékezésként a Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya ismételten megjelentette Bereczky Albert (1893-1966) református lelkész, későbbi református püspök emlékiratait. A történeti összefogla...

Licitálható
Kikiáltási ár:
600 Ft
1,55
1,71
Minimális ajánlat:
600 Ft
600 700 800
Homor György: Öten voltak. Jókai füzetek 2007. 54. Pápa, 2007, Jókai Mór Városi Könyvtár. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20834.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
20835.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft