Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 28

21093.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Kipling, Rudyard:  Maugli kalandjai az őserdőben. Fordította Benedek Marcell, Haranghy Jenő rajzaival. Budapest, (1940). Hungária Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) Rudyard Kipling (1865-1936) angol író ,,The Jungle Book" címen írt klasszikus elbeszéléskötete először 1894-ben jelent meg, egy évvel később pedig a szorosan hozzá kapcsolódó ,,The Second Jungle Book" néven ismert újabb gyűjtemény. A munka első, kivonatos magyar fordítása 1899-1902 között jelent meg, Mikes Lajos fordításában, majd az első teljes fordítás Benedek Marcelltől, 1930-ban, bibliofil kiadásban, Haranghy Jenő illusztrációival ,,A dzsungel könyve és az új dzsungel-könyv" címmel. Tekintettel arra, hogy a Kipling-novellagyűjteménynek nem minden darabja játszódik a dzsungelben, illetve nem is mindegyikben szerepel Maugli alakja, Benedek Marcell 1933-ban ,,Maugli kalandjai az őserdőben" címmel közzétett egy új válogatást. Példányunk ennek a mesegyűjteménynek az ötödik kiadásából való. Oldalszámozáson belül ezúttal is Haranghy Jenő részletgazdag rajzaival. A címlap után régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk első repülő előzéke hiányzik, néhány oldalon apró szakadásnyom. Illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
21094.

Kipling, Rudyard: Maugli kalandjai az őserdőben. Fordította Benedek Marcell, Haranghy Jenő rajzaival. Budapest, (1940). Hungária Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) Rudyard Kipling (1865-1936) angol író ,,The Jungle Book" címen írt klasszikus elbeszéléskötete először 1894-ben jelent meg, egy évvel később pedig a szorosan hozzá kapcsolódó ,,The Second Jungle Book" néven ismert újabb gyűjtemény. A mun...

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Szentiványi Jenő: A nagy kaland. Ifjúsági regény Biczó András rajzaival. Bp., 1943., Dante. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
21095.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
A. A. Milne: Micimackó. Micimackó kuckója. Ford. és átdolgozta Karinthy Frigyes. Bp., 1996.,Móra. Kiadói papírkötés. + Füles születésnapja. Bp., 2005, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
21096.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Frank Herbert: Dűne II. Bp., é.n. Kozmosz könyvek. Kiadói papírkötésben
21097.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
2 db mesekönyv - Az állatkert állatai. Vladimír Machaj rajzaival. 1977, Móra. + Osvát Erzsébet: Zsémbes Zsófi ébredése. 1982, Móra. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
21098.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Cech, Svatopluk: Prücsök úr kalandos kirándulása a XV. évszázadba. Bp., 1955, Új Magyar Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
21099.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák. Bp., 1976, Móra. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
21100.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
21101.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vértesi Edit. A versbetéteket Képes Géza fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
21102.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
2 db - Hauff legszebb meséi. Hezinzelmann Emma rajzaival. 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban. + A Hollókirály és más mesél. H.n., Ifjúsági Könyvkiadó. Félvászon kötés, viseltes állapotban.
21103.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
France, Anatole: Jacques Tournebroche vagyis Nyársforgató Jakab meséi. Ford.: Keleti Arthur. Hincz Gyula rajzaival. Békéscsaba, [1948], Tevan. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
21104.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft