Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 110

20590.

Nagy gondolkodók. I. köt.: Görögök és latinok. 1. Platon: A lakoma. Ford. és bevezetéssel ellátta: Telegdi Zsigmond. Officina Könyvtár 1. 2. Platon: Sokrates védőbeszéde. Ford. és bevezetéssel ellátta: Devecseri Gábor. Officina Könyvtár 59. 3. Epikuros legfontosabb levelei. Kerényi Károly előszavával. Kövendi Dénes és Sárosi Gyula tolmácsolásában. Officina Könyvtár. 84/85. 4. Seneca leveleiből...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Sövény Aladár: Magyar - koreai szótár. Bp., 1957, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel. Megjelent 1000 példányban.
20591.

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
Dal, Vlagyimir Ivanovics: Az élő nagy orosz nyelv magyarázó szótára. I-IV. köt. [Két kötetbe kötve. Teljes!] Szentpétervár-Moszkva, 1880-1882, M. O. Wolff, LXXXIV+723+(1) p.; 807+(1) p.; 576 p.; 704 p. Második kiadás. Orosz nyelven. Korabeli, aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban. A négy kötetből álló munka a szerző, Vlagyimir Ivanovics Dal (1801-1872) orosz író, néprajzkutató, nyelvész, lexikográfus fő műve; összeállítása 53 évig tartott (első kiadása 1863 és 1866 között jelent meg). Munkájáért 1863-ban az Orosz Tudományos Akadémia Lomonoszov-díjjal tüntette ki, valamint tiszteletbeli akadémikusi címet kapott. // Dal, Vladimir Ivanovich: Explanatory Dictionary of the Living Great Russian Language. Vol. 1-4. [Complete, in two tomes]. Second edition (published 1880-1882), in Russian language. Half leather binding, in mostly good condition, with slighty worn covers.
20592.

Dal, Vlagyimir Ivanovics: Az élő nagy orosz nyelv magyarázó szótára. I-IV. köt. [Két kötetbe kötve. Teljes!] Szentpétervár-Moszkva, 1880-1882, M. O. Wolff, LXXXIV+723+(1) p.; 807+(1) p.; 576 p.; 704 p. Második kiadás. Orosz nyelven. Korabeli, aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
A négy köte...

Licitálható
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
Minimális ajánlat:
18 000 Ft
18 000 20 000 24 000
Mongol-orosz szótár. Szerk.: A. Luvszandendev. Moszkva, 1957, Állami Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel. / Mongolian-Russian dictionary. Hardcover, with slightly worn cover.
20593.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Orosz - burját-mongol szótár. Szerk.: C. B. Cidendambajev. Moszkva, 1954, Állami Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel. / Russian - Buryat-Mongolian dictionary. Hardcover, with slightly worn cover.
20594.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Orosz-kazah szótár. Szerk.: N. T. Szauranbajev. Moszkva, 1954, Állami Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel. / Russian-Kazakh dictionary. Hardcover, with slightly worn cover.
20595.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Perzsa-orosz szótár. I. kötet. Moszkva, 1970, "Szovjet Enciklopédia" Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel. / Persian-Russian dictionary. Vol. 1. Hardcover, with slightly worn cover.
20596.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Arab-orosz szótár. Összeáll.: H. K. Baranov. Moszkva, 1957, Állami Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel. / Arabic-Russian dictionary. Hardcover, with slightly damaged spine.
20597.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Orosz-nogaji (tatár) szótár. Szerk.: N. A. Baszkakov. Moszkva, 1956, Állami Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel. / Russian-Nogai (Tatar) dictionary. Hardcover, with slightly worn cover.
20598.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Thomas Hobbes: Leviatán vagy az egyházi és világi állam anyaga, formája és hatalma. Ford.: Vámosi Pál. Bp., 1970., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2550 példányban.
20599.

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
Michel Foucault: A fantasztikus könyvtár. Válogatott tanulmányok, előadások és interjúk. Válogatott és ford.: Romhányi Török Gábor. Bp., 1998., Pallas Stúdió - Attraktor Kft. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban.
20600.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
20601.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft