Décsy, Gy[ula]: Eine Slowakische Medizinische Handschrift aus dem 17. Jahrhundert. Monographische Bearbeitung eines Sprachdenkmals. Slawische Sprachdenkmäler aus Ungarn 2. Egy XVII. századi szlovák orvosi kézirat. Nyelvemlék-monográfia. Magyarországi Szláv Nyelvemlékek 2. Bp., 1956, Akadémiai, 303+1 p.+VIII t. Német, szlovák nyelven. Magyar és orosz nyelvű összefoglalóval. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1000 példányban.