Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 110

20602.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
20603.

Décsy, Gy[ula]: Eine Slowakische Medizinische Handschrift aus dem 17. Jahrhundert. Monographische Bearbeitung eines Sprachdenkmals. Slawische Sprachdenkmäler aus Ungarn 2. Egy XVII. századi szlovák orvosi kézirat. Nyelvemlék-monográfia. Magyarországi Szláv Nyelvemlékek 2. Bp., 1956, Akadémiai, 303+1 p.+VIII t. Német, szlovák nyelven. Magyar és orosz nyelvű összefoglalóval. Kiadói egészvászon-kötés...

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,40
12,57
Minimális ajánlat:
4 400 Ft
4 400 5 000 6 000
20604.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Heller Farkas: Közgazdaságtan. I-II. köt. I. köt.: Elméleti közgazdaságtan. II. kötet. Közgazdasági politika. Bp.,1920-1921, Németh József. Félvászon kötés, ajándékozási bejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
20605.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Pekár Károly: Physiologiai és psycholgiai aesthetika. Az aesthetikai érzések psychophysiologiája. Positiv Aesthetika. Bp., 1897., Hornyánszky Viktor, XIV+672 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
20606.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Szöllősy Pál - Balla Bálint (szerk.): Európa keresztútjain. Az európai protestáns magyar szabadegyetem 33 éve. Basel-Budapest, 2003, EPMSZ. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20607.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
20608.

Janet, Paul: A politikai tudomány története az erkölcstanhoz való viszonyában. I-III. köt. Ford.: Lőrincz Béla és Angyal Dávid. MTA Könyvkiadó Vállalata új folyam VIII-IX-X. Bp., 1891-1892.,MTA,(Franklin- Hornyánszky-ny.), VI+2+608 p.; 4+543+1 p.;4+567 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötések, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, az I. kötet gerince javított, a III. kötet gerincének f...

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Greguss Pál: Bevezetés az örökléstanba. A szerző, Greguss Pál (1889-1984) botanikus által Fülei Fülei-Szántó Endre (1890-1958) jogász, egyetemi tanár, író DEDIKÁLT példány. Bp., 1935, Novák Rudolf és Társa, (Szeged, "Árpád"-ny.), 222 p. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött papírborítóval.
20609.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Fináczy Ernő:  A középkori nevelés története. Vezérfonal egyetemi előadásokhoz. Budapest, 1926. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. VI + [4] + 333 + [1] p. Fináczy Ernő (1860-1935) pedagógus, egyetemi tanár, a magyar neveléstörténet rendszerezője. A korábban klasszika-filológiával foglalkozó tudós az 1890-es évektől a didaktikával, pedagógiával és neveléstörténettel foglalkozott. Jelentős, az egyetemes és magyar neveléstörténet évezredeit összefoglaló munkája négy kötetben az ókori kezdetektől 1800-ig foglalja össze a pedagógia történetét. Az olvasmányos stílusban megírt monográfia önmagában is megálló, középkori része az evangéliumi kezdetektől az egyházatyák, majd a kolostori nevelés, és az ezt kiegészítő első egyetemek, majd humanista akadémiák történetéig vizsgálja a folyamatot. A középkori kötet első kiadása 1914-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Példányunkból a címlap hiányzik, az első fedőborítón kereskedői könyvjegy. Fűzve, enyhén sérült gerincű, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
20610.

Fináczy Ernő: A középkori nevelés története. Vezérfonal egyetemi előadásokhoz. Budapest, 1926. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. VI + [4] + 333 + [1] p. Fináczy Ernő (1860-1935) pedagógus, egyetemi tanár, a magyar neveléstörténet rendszerezője. A korábban klasszika-filológiával foglalkozó tudós az 1890-es évektől a didaktikával, pedagógiával és neveléstörténettel foglalkozott. Jelentős, az egyeteme...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
20611.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
2 db könyv - Freud, Sigmund: Önéletrajzi írások. 1989, Cserépfalvi. + Önarckép háttérrel. Magyar pszichológusok önéletrajzi írásai. Bp., 1998, Pólya Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20612.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,25
15,71
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Grabmann, Martin: Mittelalterliches Geistesleben. Abhandlungen zur Geschichte der Scholastik und Mystik. I-III. köt. Hildesheim, 1984, Georg Olms Verlag. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, fóliában.
20613.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft