Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 110

Mill, John Stuart The Subjection of Women. London, 1869. Longmans, Green, Reader and Dyer (Savili, Edwards and Co. Printers). [4] + 188 p. John Stuart Mill (1806-1873) angol közgazdász, filozófus, szabadelvű gondolkodó, a XIX. századi liberalizmus meghatározó alakja. Publicistaként és politikusként a személyes szabadság és egyenlőség fontosságát hirdette: a nők alávetettsége - oktatási, művelődési és politikai jogaik korlátozottsága - ellen sokszor felszólalt. ,,The Subjection of Women" címen írt nőjogi vitairata 1861-ben keletkezett, de csak 1869-ben tette közzé, rögtön két kiadásban (példányunk a második kiadásból való). A munkát a korszakban kibontakozó emancipációs mozgalomra alapműnek tekintette, politikusi és filozófusi körökben viszont megütközést keltett. Magyar fordítása 1876-ban jelent meg, ,,A nő alárendeltsége" címmel, Egei József fordításában. Az első előzéken Ex libris, az oldalakon német nyelvű széljegyzetek, szövegkiemelések, a hátsó előzéken könyvkötői könyvjegy. Korabeli vaknyomásos, enyhén hiányos, kissé sérült gerincű korabeli félvászon kötésben (Edmonds & Remnants, London). Körülvágatlan, jó példány.
20626.

Mill, John Stuart The Subjection of Women. London, 1869. Longmans, Green, Reader and Dyer (Savili, Edwards and Co. Printers). [4] + 188 p. John Stuart Mill (1806-1873) angol közgazdász, filozófus, szabadelvű gondolkodó, a XIX. századi liberalizmus meghatározó alakja. Publicistaként és politikusként a személyes szabadság és egyenlőség fontosságát hirdette: a nők alávetettsége - oktatási, művelődési...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Leskien, A[ugust]:  Handbuch der Altbulgarischen (Altkirchenslavichen) Sprache. Grammatik - Texte - Glossar. Weimar, 1898. Hermann Bühlaus nachfolger (Druck von Breitkopf & Härtel in Leipzig). XIV + 334 p. August Leskien (1840-1916) német nyelvész, szláv és balti filológus óbolgár (óegyházi szláv) nyelvkönyve német anyanyelvűek számára. A 159. oldaltól óegyházi szláv nyelvű szöveggyűjteménnyel, majd óegyházi szláv-bolgár szótárral. A munka első kiadása 1871-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, számos oldalon aláhúzások, apró széljegyzetek. Aranyozott, sérült gerincű, enyhén kopott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20627.

Leskien, A[ugust]: Handbuch der Altbulgarischen (Altkirchenslavichen) Sprache. Grammatik - Texte - Glossar. Weimar, 1898. Hermann Bühlaus nachfolger (Druck von Breitkopf & Härtel in Leipzig). XIV + 334 p. August Leskien (1840-1916) német nyelvész, szláv és balti filológus óbolgár (óegyházi szláv) nyelvkönyve német anyanyelvűek számára. A 159. oldaltól óegyházi szláv nyelvű szöveggyűjteménnyel, ma...

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
20628.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
20629.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Jellem. Smiles után a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán. Bp., Légrády. Kiadói egészvászon kötés, előzéklap hiányzik, címlap kitépve, kopottas állapotban.
20630.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Kós Károly: Népi írott források a székelység anyagi kultúrjának múltjához. Különlenyomat: Ethnographia 1981. 2-3. sz. Bp., 1981.,Akadémiai Kiadó, 471-478 p. Kiadói papírkötés.
20631.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Előmunkálatok a Magyarság Néprajzához 6. Magyar hiedelemmonda katalógus. Összeáll.: Bihari Anna. Bp., 1980., MTA Néprajzi Kutatócsoport. Kiadói papírkötés.
20632.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Péterhidi József: Előadások a magyar tanítók szabadegyetemén. Magyar Tanítók Könyvtára I. Bp., 1938., Magyar Tanítóegyesületek Egyetemes Szövetsége. Kiadói papírkötés.
20633.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Heller Ágnes: A reneszánsz ember. Bp., 1971., Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20634.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Bartucz Lajos (szerk.): A magyar nép. A művelődés könyvtára IX. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Kiadói félvászon kötés, előzéklap, címlap szakadt, kissé kopottas állapotban.
20635.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
Szabó Imre: Népnevelési egyletekről. Népirat 6. Esztergom, 1868, Esztergomi-Irodalmi-Egylet, (Horák Egyed-ny.), 21 p. Kiadói papírkötés,
20636.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Hidvégi János: Hulló magyarság. Bp.,[1938.], Athenaeum, 217+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt kiadói illusztrált papír védőborítóban.  Hidvégi János (1895-1969) orvos, fogorvos, népesedéspolitikus, falukutató. A Hulló magyarság (1938) c. műve a két világháború közötti magyarországi szociográfiai irodalom alapvető jelentőségű munkája.
20637.

Hidvégi János: Hulló magyarság. Bp.,[1938.], Athenaeum, 217+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt kiadói illusztrált papír védőborítóban.

Hidvégi János (1895-1969) orvos, fogorvos, népesedéspolitikus, falukutató. A Hulló magyarság (1938) c. műve a két világháború közötti magyarországi szociográfiai irodalom alapvető jelentőségű munkája.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft