Décsy, Gy[ula]: Eine Slowakische Medizinische Handschrift aus dem 17. Jahrhundert. Monographische Bearbeitung eines Sprachdenkmals. Slawische Sprachdenkmäler aus Ungarn 2. Egy XVII. századi szlovák orvosi kézirat. Nyelvemlék-monográfia. Magyarországi Szláv Nyelvemlékek 2. Bp., 1956, Akadémiai, 303+1 p.+VIII t. Német, szlovák nyelven. Magyar és orosz nyelvű összefoglalóval. Kiadói egészvászon-kötés...
Szöllősy Pál - Balla Bálint (szerk.): Európa keresztútjain. Az európai protestáns magyar szabadegyetem 33 éve. Basel-Budapest, 2003, EPMSZ. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Janet, Paul: A politikai tudomány története az erkölcstanhoz való viszonyában. I-III. köt. Ford.: Lőrincz Béla és Angyal Dávid. MTA Könyvkiadó Vállalata új folyam VIII-IX-X. Bp., 1891-1892.,MTA,(Franklin- Hornyánszky-ny.), VI+2+608 p.; 4+543+1 p.;4+567 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötések, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, az I. kötet gerince javított, a III. kötet gerincének f...
Greguss Pál: Bevezetés az örökléstanba. A szerző, Greguss Pál (1889-1984) botanikus által Fülei Fülei-Szántó Endre (1890-1958) jogász, egyetemi tanár, író DEDIKÁLT példány. Bp., 1935, Novák Rudolf és Társa, (Szeged, "Árpád"-ny.), 222 p. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött papírborítóval.
Fináczy Ernő: A középkori nevelés története. Vezérfonal egyetemi előadásokhoz. Budapest, 1926. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. VI + [4] + 333 + [1] p. Fináczy Ernő (1860-1935) pedagógus, egyetemi tanár, a magyar neveléstörténet rendszerezője. A korábban klasszika-filológiával foglalkozó tudós az 1890-es évektől a didaktikával, pedagógiával és neveléstörténettel foglalkozott. Jelentős, az egyeteme...
Grabmann, Martin: Mittelalterliches Geistesleben. Abhandlungen zur Geschichte der Scholastik und Mystik. I-III. köt. Hildesheim, 1984, Georg Olms Verlag. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, fóliában.