Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 110

20662.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
400 Ft
1,04
1,14
Minimális ajánlat:
400 Ft
400 500 600
Vámszer Géza: Életforma és anyagi műveltség. Néprajzi dolgozatok, gyűjtések, adatok (1930-1975). Bukarest, 1977, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
20663.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Szabó Zoltán: A tardi helyzet. Szolgálat és Írás. Bp., 1936, Cserépfalvi, 239 p. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, ex libris-szel: Szücs, Pál (1906 - 1969): "Ex libris Dr. Stéger Béla", klisé, papír, jelzett a dúcon, 13x6 cm.
20664.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Takács József: Új agrárpolitika a magyar demokráciában. Szocialista Könyvtár. Bp., 1945, Népszava (Világosság-ny.), 69+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, néhány apró lapszéli szakadással, egyébként jó állapotban.
20665.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
A demokrata védelme. Bernát István előadása a Magyar Tudományos Akadémiában 1913. évi február hó 10-én. Bp., 1913, Kilián Frigyes, kissé sérült papírkötés.
20666.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Pezenhoffer Antal: A demográfiai viszonyok befolyása a nép szaporodására. Államférfiaink figyelmébe ajánlva. Bp., 1922, szerzői kiadás (Pallas-ny.), 275+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, sérült, kijáró címlappal.
20667.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
20668.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
20669.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Vázsonyi Endre - Kontra Miklós: Túl a Kecegárdán. Calumet-vidéki amerikai magyar szótár. A Magyarságkutatás könyvtára XV. Bp., 1995, Teleki László Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
20670.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
Németh László:  A tanügy rendezése. [Tanulmány.] Budapest, 1945. Sarló (Hungária Nyomda Rt.) 32 p. Első kiadás. Németh László (1901-1975) író, drámaíró, esszéíró, szerkesztő, a XX. századi magyar gondolkodás meghatározó alakja tanügyi röpiratában a hazai pedagógia átfogó reformjára tesz javaslatot, többek között a 18 éves korig tartó tankötelezettség eszméjével, a koedukált tanítás rendjének felvetésével, a lexikális tudás mindenhatóságába vetett hit kétségbe vonásával, és egy új, gyakorlati, illetve közösségi szempontokat figyelembe vevő tantárgyi struktúra felvetésével. Fűzve, feliratozott, kiadói borítón intézményi bélyegzéssel.
20671.

Németh László: A tanügy rendezése. [Tanulmány.] Budapest, 1945. Sarló (Hungária Nyomda Rt.) 32 p. Első kiadás. Németh László (1901-1975) író, drámaíró, esszéíró, szerkesztő, a XX. századi magyar gondolkodás meghatározó alakja tanügyi röpiratában a hazai pedagógia átfogó reformjára tesz javaslatot, többek között a 18 éves korig tartó tankötelezettség eszméjével, a koedukált tanítás rendjének felve...

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Magyar-latin kézi-szótár a középiskola számára. Szerk.: Holub M. és Köpesdy S. Bp., 1895, Lauffer Vilmos. Harmadik javított és bővített kiadás. Kiadói kopott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, laza kötéssel, címlap és azt követő két lap kijár és szélén sérült, utolsó két lap kijár és széle kissé sérült és kissé foltos.
20672.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
[Rozsnyai Károly: Latin. Rozsnyai gyors nyelvmesterei.] Bp., én., Révai, 49+5 p. Magyar, latin és német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, címlaphiánnyal, az első lap javított.
20673.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft