Bánki Donát: Energia-átalakulások folyadékokban. Bevezetés a hydrogépek, kompresszorok, gőzturbinák és aeroplánok gépszerkezettanába. Bp., 1920, Franklin, XII+455 p. II. kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés.
Richard Rothe 3 műve: Der Baum im Zeichenunterricht.; Der Weg zur Farbe.; Technische Winke für den Zeichenunterricht. Bücherei der "Quelle". Heft 8., 37., 38. Wien- Leipzig, 1928-1933., Deutsche Verlag für Jugend und Volk. Német nyelven. Kiadói papírkötések, a 2. kötet gerince és kötése javított, a 3. könyv borítója javított és könyv sarkain szamárfülekkel.
Tecklenburg, [Theodor Saladin]: Handbuch der Tiefbohrkunde. [A mélyfürástan kézikönyve]. Band II. Das Spülbohrsystem. Leipzig, 1887, Baumgärtner's Buchhandlung. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Német nyelven. Kiadói papírkötés, széteső, rossz állapotban. + Dr. Nyúl Gyula: A magyar ásványolaj. Közlemény a Műegyetem Chemiai-Technológiai Intézetéből. Viseltes állapotban, az egyik l...
Rédly Pál - Csajághy Antal (összeáll.): A gépjárművezetői vizsga műszaki ismeretei kérdés-feleletben. Az állami gépjárművezetőképző tanfolyam vizsgaanyaga alapján. Budapest, 1948. (Szerzők - Athenaeum Nyomda NV.) 111 + [1] p. Közlekedéstörténeti dokumentumunkból kiderül, hogy a koalíciós idők végén szokatlanul komoly lexikális tudást vártak el az autóvezetési tanfolyamok műszaki vizsgáján. A cí...