Licitálható
20506.
479. Gyorsárverés
Könyvek: Természettudomány, medicina
9 500 Ft
24,61 EUR, 27,14 USD
9 500 Ft
Hering, Constantin: Constantin Hering's Homöopatischer Hausartzt. Nach den besten homöopatischen Werken und eigenem Erfahrungen bearbeitet. Jena, 1860. Druck und Verlag von Friedrich Frommann. X + 325 + [1] p. Constatin Hering (1880-1880) német származású amerikai orvos és természetgyógyász, a hasonszenvi gyógymód első nagy amerikai képviselője. A lipcsei és würzburgi egyetemeken végzett tanulmányai után a szász uralkodó megbízásából egy latin-amerikai expedíció munkatársa volt. A német orvos 1833-tól az Egyesült Államok keleti partján, Philadelphiában telepedett le, több amerikai egyetemen is tanított, valamint természetgyógyászi praxist is vezetett. A természetgyógyászat terén első munkáját még 1828-ban adta ki, ,,Homöopathischer Hausarzt" címmel, ennek javított kiadásai ,,Constantin Hering's Homoeopatischer Hausartzt" címmel 1840 után számos alkalommal megjelentek. Példányunk a 11. kiadásból való. A szerző a testi bajokra gyógynövény-használatot, illetve életmód-változtatást javasol. A munka második részében az érzékszervek betegségeire, illetve belgyógyászati problémákra javasol gyógynövényes kúrát, a nőgyógyászat és a gyermekgyógyászat témáira is kitérve. A kötet végén részletes tárgymutató. Gót betűs szövegoldalakkal. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi szárazbélyegzés. Számos oldalon enyhe foxing, illetve halvány foltosság, két levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány. Poss.: Josef Steinbach pesti gyarmatáru-kereskedő. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.
1.000 Ft-ig | 100 Ft |
5.000 Ft-ig | 200 Ft |
10.000 Ft-ig | 500 Ft |
20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
1.000.000 Ft felett | 100.000 Ft |