Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 81

20518.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
Straub-Vadász: Az élet számokban. Számolási és mérési példatár katolikus elemi népiskolák számára. Bp., 1930, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
20519.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Friedrichs, Elsbeth:  A szem nevelése. Új módszer a beteg és rövid- vagy messzelátó szem megjavítására. W. H. Bates newyorki szemorvos módszerének és művének ,,Perfect Sight Without Glasses" (Tökéletes látás szemüveg nélkül) ismertetése. Ismerteti: Elsbeth Friedrichs. Német eredetiből fordította hernádfai Krajner Margit és Votisky Antal. Budapest, 1929. Fordítók (ny. n.) 146 p. + 6 t. William Horatio Bates (1860-1931) amerikai orvos alternatív szemgyógyászati könyve eredeti nyelven először 1920-ban jelent meg, a szerző a témában sikeres szakfolyóiratot is indított. A számos pácienst kezelő orvos a rövidlátás kezelésében fontos eredményeket ért el, ám elmélete és gyakorlata kívül esett az elismert tudományosság keretein. Elméleti könyvében - miként az az alternatív gyógyászatban szokásos - számos esettanulmányt is közöl. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk egy táblájának fűzése meggyengült. Kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán szerzői portréval és sokszorosított aláírással, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
20520.

Friedrichs, Elsbeth: A szem nevelése. Új módszer a beteg és rövid- vagy messzelátó szem megjavítására. W. H. Bates newyorki szemorvos módszerének és művének ,,Perfect Sight Without Glasses" (Tökéletes látás szemüveg nélkül) ismertetése. Ismerteti: Elsbeth Friedrichs. Német eredetiből fordította hernádfai Krajner Margit és Votisky Antal. Budapest, 1929. Fordítók (ny. n.) 146 p. + 6 t. William Hora...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Bernstein, A[aron] - Nagy István: A természet könyve. Közérdekű olvasmányok a természettudományok köréből. Bernstein A. német műve alapján. Fordította Nagy István. Tizedik-Tizenkettedik füzet. [Három füzet egybekötve.] Budapest, 1875. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 168 + [2] p.; 122 + [2] p.; 143 + [1] p. Aaron Bernstein (1812-1884) német publicista, szerkesztő és természettudományi ismeretterjesztő. Népszerű, olvasmányos, kora színvonalán álló műve eredeti nyelven 1856-ban jelent meg, ,,Aus dem Reiche der Naturwissenschaft" címen. Nagy István a művet tizenhat füzetben fordította le. A gyűjteményünkben található három, nagyobb terjedelmű füzet döntően élettannal és idegtannal foglalkozik. Stílusmutatvány: ,,Egy ideg-átmetszés. Azt a hatalmas befolyást, melyet az idegek ama testrészekre gyakorolnak, melyekben elterjedve vannak, nagyon meglepő modorban lehet szemlélhetővé tenni. Csak az szükséges ehhez, hogy valamely eleven állaton tétessék kísérlet, mely azonban, bevalljuk, alkalmazásában nem valami gyöngéd. Az ideges lelkek visszaborzadhatnak ugyan e gondolattól, de a tudománynak nem szabad semmi kétely által visszariasztani magát attól, hogy élő állatokon kísérleteket tegyen. [...] Átmetsszük ugyanis valamely állatnak egy idegét, és vizsgálat alá vesszük, mily változások állanak be abban a testrészben, melyet az átmetszett ideg látott el. Tudásvágyunk áldozatául egy békát választunk ki: mely az ily műtéteket rendkívül jól állja ki, s azért már hosszú idők óta a physiologia áldozatbányát képezi - és átmetsszük azt az idegeit, melyek a hátulsó jobb czombba vezetnek. A béka, mihelyt szabadon bocsátjuk, hatalmas ugrásokkal igyekszik szabadulni". Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Poss.: Pokorny Lajos losonci gyógyszerész. Díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20521.

Bernstein, A[aron] - Nagy István: A természet könyve. Közérdekű olvasmányok a természettudományok köréből. Bernstein A. német műve alapján. Fordította Nagy István. Tizedik-Tizenkettedik füzet. [Három füzet egybekötve.] Budapest, 1875. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 168 + [2] p.; 122 + [2] p.; 143 + [1] p. Aaron Bernstein (1812-1884) német publicista, szerkesztő és termés...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Vitéz Fialovszky Béla: Almási Balogh Pál dr. élet- és jellemrajza. Hangya-Ujság Könyvtára 6. sz. hn., 2009., SpringMed. Az 1933-as kiadás reprint kiadása. Kiadói műbőr-kötés.
20522.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
A belgyógyászat kézikönyve I-VI. Szerk.: Bókai Árpád, Kétli Károly, Korányi Frigyes.  III. köt.: Emésztési szervek betegségei.. 4+1064+XXIII p.+2 t.; Kiadói egészvászon kis sérüléssel
20523.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Dr. Donáth Tibor: Anatómiai atlasz. Bp., 1985, Medicina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20524.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
20525.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,74
7,43
Minimális ajánlat:
2 600 Ft
2 600 3 000 3 600
20526.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
20527.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
20528.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Vincze János: Emlékezzünk orvosainkra 9. BOTE - SOTE - SE 1950-2011. Szerk.: Vincze - Tiszay Gabriella. A kötet szerzője, Vincze János, és szerkesztője, Vincze - Tiszay Gabriella által DEDIKÁLT példány. Bp., 2011., NDP. Kiadói papírkötés.
20529.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft