Könyvek: Történelem

Tételek száma: 270

[A török elleni háborúkról Magyarország és Buda visszafoglalásáról] Boethius, Christoph: Des Ruhm-Belorberten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms Dero Röm. Käis. Maj. und den Mahometischen Tulband Andrer Theil. Darinn Die Kriegs-Züge? im Jahr 1685. und 1686...Nürnberg, 1688. Johann Christoff Lochner. 456p. + 23t. + [16]p. Hozzákötve: Boethius, Christoph: Anhang zu dem Triumph-leuchtenden Kriegs-Helm Kömisch-kenserlicher Majestät... [2]p. + 148p. + 4t. + [6]p. Újrakötve, 20. századi félbőr-kötésben, bordázott, aranyozott gerincce, az egyik tábla hiányos, egy tábla szakadt, egy tábla sérült, részben foltos lapokkal, előzéklapján tulajdonosi bejegyzéssel: "Ex libris Joannis Schmid Not. et maioris".  Összesen 23+4 tábla, köztük 4 város, Budát (Ofen), Eperjes (Eperies), Dubica (Dubiza), és Pécset (Fünfkirchen) ábrázoló metszetekkel.
19456.

[A török elleni háborúkról Magyarország és Buda visszafoglalásáról] Boethius, Christoph: Des Ruhm-Belorberten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms Dero Röm. Käis. Maj. und den Mahometischen Tulband Andrer Theil. Darinn Die Kriegs-Züge? im Jahr 1685. und 1686...Nürnberg, 1688. Johann Christoff Lochner. 456p. + 23t. + [16]p. Hozzákötve: Boethius, Christoph: Anhang zu dem Triumph-leuchtenden Kriegs-H...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
130 000 Ft
336,79
371,43
Minimális ajánlat:
130 000 Ft
130 000 150 000 180 000
19457.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Képes Krónika. (Chronicon Pictum). I-II. kötet. I.: Az Országos Széchenyi Könyvtárban őrzött kódex hasonmása. II.: A krónika latin szövege és magyar fordítása, kísérőtanulmányokkal. Bp., 1964, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés / félbőr-kötés, hártyapapír védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban, a lapokon helyenként apró felületi sérülésekkel, de összességében jó állapotban. Számozott (79./1000) példány.
19458.

Képes Krónika. (Chronicon Pictum). I-II. kötet. I.: Az Országos Széchenyi Könyvtárban őrzött kódex hasonmása. II.: A krónika latin szövege és magyar fordítása, kísérőtanulmányokkal. Bp., 1964, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés / félbőr-kötés, hártyapapír védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban, a lapokon helyenként apró felületi sérülésekkel, de összességében jó állapotban. Számozott (...

Licitálható
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29
Minimális ajánlat:
40 000 Ft
40 000 48 000 55 000
Láng Lajos - Jekefalussy József: Magyarország népességi statisztikája. Bp., 1884, Athenaeum. + Magyarország gazdasági statisztikája. Bp., 1887, Athenaeum. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
19459.

Licitálható
Kikiáltási ár:
28 000 Ft
72,54
80,00
Minimális ajánlat:
28 000 Ft
28 000 32 000 38 000
19460.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
19461.

Horváth, [Péter] Petrus: Commentatio de initiis, ac maioribus Jazygum et Cumanorum eorumque constitutionibus a Petro Horváth. Ex probatis scriptoribus, et authenticis documentis deprompta. [Pest] Pestini, 1801. Typis Matthiae Trattner. [16] + 254 + [2] p. Egyetlen latin kiadás. Horváth Péter (1756-1829) jász-kun főjegyző, gimnáziumi igazgató és későbbi jász-kun főkapitány alapvető monográfiája a ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,50
31,43
Minimális ajánlat:
11 000 Ft
11 000 13 000 15 000
Herbert von Moos: Das grosse Weltgeschehen. Bände 1-6. Hrsg. von - - -. Militärischer Mitarbeiter: Franz Carl Endres. Berlin, 1942-1945., Hallwag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés,
19462.

Licitálható
Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00
Minimális ajánlat:
14 000 Ft
14 000 16 000 19 000
Pauszaniasz: Görögország leírása I-II. köt. Ford., a jegyzeteket írta és a névmutatót összeáll. Muraközy Gyula. A fordítást az eredeti egybevetette, a jegyzeteket kiegészítette és az utószót írta: Patay-Horváth András. Bp.,2000., Pallas Stúdió - Attraktor Kft. Egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban.
19463.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
19464.

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
19465.

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
19466.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
19467.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft